Schengen Vize başvurusunda (ya da diğer vize başvurularında) bulunuyorsanız vize başvurusu için gerekli evraklar listesinin en başında sizden otel ya da hostel rezervasyonu isterler. Bunu da yapmanın ücretsiz bir yolu var. İşte bu yazıda da sizlere Vize için ücretsiz Otel Rezervasyonu Yapmak konusunu anlattım. Bu sayede Booking’ten ücretsiz otel rezervasyonu yapabilir ve para ödemeden otel rezervasyonu yapabilirsiniz.

 Vize için ücretsiz Otel Rezervasyonu Yapmak

Vize için ücretsiz Otel Rezervasyonu Yapmak

Vize için ücretsiz Otel Rezervasyonu Yapmak

Her ne vizesi alırsanız alın, istenen belgeler arasında otel rezervasyonu en başlarda gelmektedir. Ama kimse bunun için para vermek istemez. Belki Couchsurfing üzerinden birini bulup onda kalacaksınız, belki de belli bir planınız olmadan, gittiğiniz şehirde gözünüze kestireceğiniz bir yerde konaklayacaksınız. Ya da çadırda? Kim bilir! Bunun için de devreye vize için naylon rezervasyon yapmak devreye giriyor.

Özellikle en çok zorlanılan, Avrupa içinde uçak bileti rezervasyonunun nasıl yapılacağını da sizler için detaylıca anlattım.  Şu anda bu anlatım ilk ve tek Rotavrupa.com’da! 

Naylon otel rezervasyonu sayesinde Booking üzerinden kredi kartı numaranızı vermeden vize için ücretsiz otel rezervasyonunu nasıl yapabileceğinizi göstereceğim. Eğer şu anda müsait değilseniz bu sayfayı sık kullanılanlara kaydedin ya da aşağıda madde madde anlattığımız şekilde yapın. Vize için otel rezervasyonu yapmak göreceğiniz üzere gayet basittir. Anlatıma başlamadan önce;

Schengen için hostel rezervasyonu olur mu?

Olur, Schengen vizesi başvurusu sırasında otel, hostel ya da villa rezervasyonu sunabilirsiniz! Ama dikkat edilmesi gereken nokta şu; yapacağınız rezervasyon Schengen başvurusu sırasında sunduğunuz hesap özeti bakiyesine göre olmalıdır. Yani hesabınızda 3.000 TL var iken siz 5 günlük rezervasyonu 2.000 TL’lik yer gösterirseniz elbette iyi olmayacaktır. Daha önce hostellerde konaklamadıysanız çok detaylı hazırladığımız Hostel Nedir? yazısını da incelemelisiniz.

 Eğer Schengen Vizesi için otel rezervasyonu yapıyorsanız Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler yazısını da mutlaka inceleyin. 

 Çek Cumhuriyeti Vize Otel Rezervasyonu İçin Bilgi  

Çek Cumhuriyeti vize başvurusunda bulunduğunuzda sizden bu rezervasyonu değil direk ücreti ödenmiş bir rezervasyon istenebiliyor. Bunu için de yapmanız gereken ilgili otel ya da hostelle iletişime geçerek vize için gerekli belgeleri tarayıp yollaması olacaktır.

 Yunanistan Vize Otel Rezervasyonu Hakkında Bilgi! (Temmuz 2017)  

Yunanistan’a Schengen vize başvurusunda bulunacaksanız artık otel rezervasyonu için yeni bir sisteme geçildi*.

Eğer İzmir, Antalya, Bodrum ya da Marmaris’ten başvuracaksanız vize için konfirmeli otel rezervasyonu isteniyor. Bunu da alabilmenizin tek yolu otel ile iletişime geçmek. Aşağıdaki metni kendinize göre düzenleyip otele mail atabilirsiniz.

“Dear Hotel Staff,

I would like to obtain Schengen Visa and for required documents I need to get confirmed hotel reservation. Would you provide that document? My dates are: (BURAYA TARİH ARALIĞINI YAZIN) and my full name is (FERİT ÇAĞLAR GÜNDÜZ-KENDİ İSMİNİZİ PASAPORTTAKİ GİBİ YAZIN).

Thanks in advance!”

Schengen vizesi ile ilgili tüyolar bulabileceğiniz Schengen Vizesi kategorisine de mutlaka göz atın, uzun süreli Schengen alma şansınız artsın.

Adım Adım Otel Rezervasyonu Anlatımı

Aşağıdaki yöntemi adım adım uygulayarak kredi kartı olmadan otel rezervasyonu yapabilirsiniz.

1- Booking.com‘a giderek arama kutusundan gideceğiniz şehri ve tarihlerinizi seçin (burada sizin için sadece ucuz konaklama imkanı sunan yerleri filtreleyip sunduk)

2- Daha sonra fiyatı ucuzdan pahalıya listelemek için “En Düşük Fiyat” kısmına tıklayın.

3- Önünüze çıkan herhangi bir tesisten “Odanızı Seçin” kısmına tıklayın

4- Açılan yeni sekmeden biraz aşağıya inip “Oda Sayısı” kısmından “1” seçin (ya da 2 kişi için rezervasyon yapıyorsanız 2 seçin),

5- “Rezervasyon yapacağım” kısmına tıklayın

6- Ad – Soyad ve e-posta adresinizi girin  (tüm işlemleri üye olup yapın, yoksa alacağınız belgede isminiz yazmaz) 

7- Aşağıya inip “Devam” butonuna basın.

YAZI ÇOK UZUN OLDUĞU İÇİN 2 SAYFAYA BÖLÜNMÜŞTÜR. LÜTFEN 2. SAYFAYA GEÇİN