Ukrayna’nın en büyük ve ulusal hava yolu firması olan Ukraine International Hava Yolları son zamanlarda bolca yaptığı kampanyalarla ismini sıkça duyurdu. Daha önce defalarca Ukraine International Airlines ile uçuş yapmış biri olarak da hava yolu incelemeleri kategorisine Ukrayna Hava Yolları’nı da ekledim. Ukraine International Nasıl? yazısını okumadan uçak bileti almayın, havalimanında bilet bastrmak bile artık paralı oldu. Cevabını alamadığınız bir soru olursa yorum bırakarak sorabilirsiniz.

Ukraine International Nasıl?

Ukraine International Airlines Nasıl?

Ukraine International Nasıl?

Ukrane international Airlines hakkında birkaç bilgi bulunuyor sadece internette ve gerçekten bana göre başarılı bir şirket. Açıkçası Pegasus Hava Yolları’nın bir kopyası demekten kendimi alamayacağım çünkü gerek web sitesi adresi (www.flyuia.com ve www.flypgs.com) olsun gerekse bagaj ve ikram uygulamaları olsun neredeyse aynı. Bunun yanında sizinle çok bir yerde bulamayacağınız bir tüyoyu daha önce aktarmalı uçuşlar yazısında paylaşmıştık, buna da değineceğiz.

İlk yolculuğumu yapmadan önce hep duyduğum “uçakları dökülüyor“, “uçakları sıkıntılı” gibi şeylerin aslında bir şehir efsanesi olduğunu gördüm. Uçaklarının yaş ortalaması çok genç olmasa da Ryanair ya da Easyjet’in kullandığı, hatta yeri geldiğinde Türk Hava Yolları’nın kullandığı eski uçaklardan (özellikle Airbus 319 serisi) daha ileride olduğunu söyleyebilirim. Tüm filosu Boeing ve Embraer uçaklarından oluşuyor.

Ukraine International Airlines Bagaj Hakkı

Ukraine International Hava Yolları’nda hem iç hatlarda hem de dış hatlarda en ucuz bilet sınıfında bagaj hakkı bulunmuyor. Sadece 7 kilogramlık bir el çantası (kabin bagajı) alabiliyorsunuz kabine. Ve kabin bagajlarının da boyutunu ölçüp tartmıyorlar.

Yani tam olarak Pegasus Hava Yolları Bagaj Hakkı gibi uygulaması. Süper Eko paket alındığında Pegasus da bagaj hakkı vermiyor.

Örnek olması açısından: Decathlon’dan aldığım 60 litrelik sırt çantası ile kabine girdim, bagajın ağırlığı da 14 kilogram idi. Ama bu her zaman böyle olacak değil, her zaman temkinli olmakta fayda var.

Eğer Amerika ya da Çin‘e gidiyorsanız da 2 tane 23 kilogramlık bagaj hakkınız bulunuyor.

Diğer tüm detaylara Buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer yükünüz 23 kilogramdan fazla olacaksa yine yukarıda verdiğimiz adresten sizin uçuşunuz için ne kadar bir bagaj ücreti çıkardığını görebilirsiniz. Bazı uçuşlarda ikinci bagaj için ekstra 50 Euro isteniyor, bu gibi durumlarda direk business bileti alabilirsiniz, sanıldığı kadar da pahalı değil aslında ve 2 tane 32 kilogramlık bagaj hakkı veriyor size.

Ukraine International Airlines Uçakta İkram

Ukrayna Hava Yolları size uçakta bedava yemek vermiyor ama açıkçası yemek fiyatları da gayet ucuz. Bunun bir örneğini aşağıdaki görselde bulabilirsiniz, bu ücretler İstanbul-Kiev arasındaki uçuşlarda geçerlidir ve önceden satın alırsanız neredeyse yüzde 30 daha ucuz oluyor. Önemli bir hatırlatma: uçuştan 48 saat önce yemek siparişi vermelisiniz (sıcak yemek için).

Ukraine International Airlines İkram

Ukraine International Airlines İkram Ücretleri

Ukraine International Airlines Online Check-in

Ukraine International Airlines uçuşlarınızda online check-in yaparak direk uçağın kapısına gidebilirsiniz. Ama herhangi bir sebeple check-in yapamadıysanız da havalimanındaki bankoda hiçbir ücret ödemeden check-in işlemlerinizi yapıp biniş kartınızı alabilirsiniz. Online Check-in nedir? yazısına da göz atabilirsiniz!

ONLINE CHECK-IN İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİ: Ekim 2017’den itibaren online check-in yapmazsanız 10 Euro ücret ödemek zorundasınız. Ek bir ücret ödememek için online check-in yapın ve biniş kartınızı yazdırın/telefonunuza kaydedin.

Ukraine International Airlines Uçuş Noktaları

Ukraine International ülkemizde İstanbul ve Antalya’dan Ukrayna’ya uçuşlar yapmaktadır. 6 Eylül 2016 tarihiyle direk uçuşlar: İstanbul’dan Kiev, Lviv ve Kharkiv. Antalya’dan ise Kiev.

Ukraine International Airlines Tüyoları

Bu tüyolar sadece Rotavrupa.com’da yayınlanıyor! Tabii başka siteler buradan görüp yayınlayana kadar.

Aegean Air aktarmalı uçuşlarda fiyatlarını çok düşürmektedir. Bu konu hakkında daha önce Aktarmalı Uçuşlar yazısında da konuştuk. İşleyiş şu şekilde: İstanbul’dan Kiev’e direk uçuş yapmaktansa Lviv’e Kiev aktarmalı giderek, uçaktan Kiev’de inebiliyorsunuz ve bu sayede fiyatın yarısında da altına gidebiliyorsunuz.

Aşağıda da bahsedilen uçuşların görselleri bulunuyor. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenleri buradan okumalısınız.

Direk kiev uçuşu

Direk kiev uçuşu

kiev aktarmalı lviv

Kiev aktarmalı Lviv uçuşu

 

Son olarak da Ukraine International’dan bilet alacaksanız muhakkak online seyahat acentalarını kullanın. Çünkü kendi sitesinde 100 Dolar olan bir uçuş Momondo’da 60 Dolar olabiliyor, hatta çoğu zaman böyle oluyor.

Yani, bilet alırken Ukraine International’ın sitesini değil, online seyahat acentalarını kullanın.