Amsterdam şüphesiz diğer Avrupa şehirlerine göre daha çok özgürlük ve deneyim sunuyor seyahat edenlere. Gerek fuhuşun yasal olması gerekse hafif uyuşturucuların belli sınıra kadar serbest olması burayı bir cazibe merkezi haline getiriyor. Elbette bu cazibe merkezinden de birileri ceplerini doldurmaya bakıyor ve gelen turistlerin cebindeki paraları almaya çalışıyor. Sizlere daha önce Avrupa’daki turist tuzakları başlığıyla bir yazı sunmuştum, Avrupa’da dolaşırken dolandırılmamak için bu yazıyı da bir ara okuyun. Bu yazıda da sizlere tam bir Amsterdam Coffee Shop Rehberi sunacağım. 18 YAŞINDAN KÜÇÜKSENİZ BU SAYFAYI DERHAL TERK EDİN.

Amsterdam Coffee Shop Rehberi

Amsterdam Coffee Shop Rehberi

Öncelikle şunu belirteyim, bu Coffee Shop Rehberi Amsterdam’a bir kere gidip, 2 gün kalarak hazırlanmadı. Şu ana kadar Amsterdam’a 2 kere gittim ve toplamda 11 gün kaldım. Amsterdam’da Coffee Shop bazında dikkat edilmesi gerekenleri bu yazıda detaylıca bulabilirsiniz. Bunun yanında coffee shop tecrübelerini de sizinle paylaşıyorum. Yazıya başlamadan önce Coffee Shop Nedir? Sorusuna yanıt verelim;

Coffee Shop Nedir?

Coffee Shop, Amsterdam’da uyuşturucunun yasal olmadığı zamanlarda insanlar arasındaki bir kod isimdir. Günümüzde ise yasal uyuşturucu satışının yapıldığı ve tüketildiği yerlere denilmektedir.

Amsterdam Coffee Shop Rehberi

Mümkün olduğunca Amsterdam’daki Coffee Shop’ları sizlere anlatmaya çalışacağım mekan mekan. Siz daha fazla okumadan hemen şunu belirtmeliyim; Amsterdam’daki Coffee Shop’ların çoğu aslında birer turist tuzağıdır. Aynı şeye 2-3 katı para ödersiniz. Bu yüzden bu yazıyı okumadan Amsterdam’a gitmeyin!

Coffee Shop’larda işleyiş; dilerseniz sadece istediğinizi alıp çıkabilirsiniz ya da istediğinizi alıp mekana oturup, içecek bir şeyler de söyleyebilirsiniz.

Amsterdam’da Coffee Shop Tavsiye ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Coffee Shop hariç başka yerlerden, özellikle sokaklarda satmaya çalışanlardan kesinlikle hiçbir şey satın almayın! 2014’te birçok turist sokaktan aldığı uyuşturucular yüzünden öldü.
 • Yanınızda nakit bulundurun çünkü kredi kartı çoğu yerde geçmiyor.
 • Hazır sarılmış olanlardan uzak durun. Hem içinde ne olduğu belli değil hem de daha pahalılar. Sarmayı bilmeseniz dahi inanın herkes size yardımcı olmak için can atacaktır!
 • Eğer daha önce bu tarz maddeler kullanmadıysanız muhakkak yanınızda birisi olsun ve hafif olanlardan deneyin.
 • Coffee Shop’lardaki personel genelde çok ilgilidir. Hafif içimi olan, etkisi uzun olan vs. şeklinde görüşlerine mutlaka başvurun. (Benim favorim Amnesia)
Amsterdam Uyuşturucu Rehberi

Amsterdam Uyuşturucu Rehberi

 • Red Light bölgesinden olabildiğince uzaktaki mekanlara gidin, fiyat farkını göreceksiniz. Red Light bölgesi en turistik bölge olduğu için fiyatlar da buna yansıyor.
 • Türkler arasında çok lafı dönen “sihirli mantar” yani “magic mushroom” aslında bir kimyasal. Bu yüzden bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ha illa da yemek istiyorsanız da Damkring’den başka yerde yemeyin. Zaten yaklaşık 10 yıl önce yasaklandığı için farklı farklı türevleri var. Orjinal magic mushroom hiçbir yerde yok. Bulabileceğiniz, şu anki ismi ile Space Muffin ya da Space Cake‘tir.
 • Tüketebileceğiniz kadar, az az satın alın. (zaten 5 gramdan fazla satın alamazsınız.)
 • Eğer para vermek istemiyorsanız havalimanında, gidiş kısmındaki insanlardan bulabilirsiniz. Çünkü belli bir noktadan sonra taşımak yasak.
 • Eğer haşhaş nedir bilmiyorsanız Esrar (yani mariujana, bildiğimiz ot) içmenizi öneririm.
 • Amsterdam’da hangi ot içilir diye soruyorsanız da; Amnesia diyebilirim.
Amsterdam Coffee Shop Tecrübe ve Tavsiyeleri

Amsterdam Coffee Shop Tecrübe ve Tavsiyeleri

Coffee Shop Mekanları

Çok detaya girmeden, Amsterdam’da tavsiye ettiğim Coffee Shop’ları sizinle paylaşacağım. Şunu belirteyim: her yerde gördüğünüz Bulldog coffee shop aslında Amsterdam’daki en kötü ve en pahalı yerlerden bir tanesidir. Sadece reklamını iyi yapıp merkezi lokasyonlarda bulunduğundan o kadar kalabalıktır. Ama o ortama girmek istiyorsanız şöyle yapın; başka bir yerden ot alın ve Bulldog Coffee Shop’a gidin. Orada da kendinize içki söyleyip oturun.

İsmini verdiğim yerlerin yanındakiler de sokak ismi ile numarasını belirtmektedir. Kullandığınız harita uygulamasına yazarak elinizle koymuş gibi bulabilirsiniz.

 • Damkring (Handboogstraat 29) Burası aynı zamanda Ocean Twelve filmine de ev sahipliği yapmıştır.
 • Green House Centrum (Oudezijds Voorburgwal 191)
 • Grey Area (Oude Leliestraat 2)
 • Siberie (Brouwersgracht 11)
 • Barney’s Cofee Shop (Haarlemmerstraat 105)
 • Central Coffee Shop (Prins Hendrikkade 89) Sadece satın almak için. Amsterdam’daki en ucuz coffee shop idi.

Amsterdam Coffee Shop Fiyatları

Coffee Shop fiyatları mekandan mekana ve otun cinsine göre değişiklik gösteriyor. Ama örnek vermek gerekirse, Damkring’de Amnesia’nın gramı 13 Euro. Ya da yine aynı yerde Sativa olarak isimlendirilen hafif içimli ot ise 6 Euro. Yani, Amsterdam uyuşturucu fiyatları sanıldığı kadar da çok değil aslında.

Amsterdam Coffee Shop Fiyatları

Amsterdam Coffee Shop Fiyatları

Amsterdam’da yapılabilecek 10 bedava aktivite yazısına da mutlaka göz atın!

Burada anlatılanlar tamamen kişisel görüşlerden oluşmaktadır. Herhangi bir durumda hiçbir şekilde Rotavrupa.com ve içerik yazarı sorumlu tutulamaz. Bu maddeler sağlığa zararlıdır!