Geçtiğimiz hafta Rotavrupa’nın sosyal medya hesaplarından uçak bileti fırsatı için en çok istek İsviçre‘ye gelmişti. Ama Romanya’yı tercih edenler de azımsanmayacak kadar fazlaydı. Bu yüzden bu hafta yılbaşını da dahil edecek bir uçak bileti kampanyası yayınlamak istedim. Bu yazıda yılbaşında Romanya’ya ucuz uçak bileti fırsatını bulacaksınız. Gelecek haftalarda da uçak bileti fırsatlarından haberdar olmak ve oy kullanmak için Rotavrupa’yı Instagram, Twitter ve Facebook‘tan takip edin.

Romanya'ya ucuz uçak bileti

Romanya’ya ucuz uçak bileti

Romanya’ya Ucuz Uçak Bileti

Romanya, ucuz olduğundan mıdır bilinmez ama şu ana kadar en çok zevk alarak gezdiğim ülkelerden bir tanesi. Ülke hem ucuz, hem kültürel olarak çeşitliliği çok hem de her zevke göre bir aktivite sunabiliyor.

Bu uçak bileti kampanyasında Cluj Napoca* şehrine uçak bileti bulacaksınız. Yaklaşık 1 yıl önce gittiğim Cluj Napoca’yı kesinlikle tavsiye ediyorum sizlere. Özellikle de bu kadar ucuza uçak bileti varken!

*(Cluj Napoca bazı kaynaklarda Kaloşvar olarak geçmektedir.)

Dilerseniz kendi yazdığım Cluj Napoca gezi rehberine de göz atabilirsiniz.

 Vize Durumu:  Schengen vizesi ya da yeşil pasaport sahibi olmalısınız. 

Vize ile ilgili önemli not: Romanya’nın kendi vizesi de bulunuyor ama fiyatı Schengen vizesi ile aynı ve alabilmek neredeyse aynı zorlukta. Bu yüzden Schengen Vizesi kategorisindeki yazıları inceleyebilir ve başka bir ülkeyi de planlarınıza dahil ederek Schengen vizesi alabilirsiniz.

Romanya’da Ne Kadar Para Harcanır?

Romanya’da ne kadar para gerekli olduğunu internette ilk ve tek olan seyahat maliyeti hesaplama aracını kullanarak hesaplayabilirsiniz. Ama kısaca şunu söyleyebilirim: düşük bütçelerle bile kendinizi krallar gibi hissedebilirsiniz. O kadar ucuz 🙂

Cluj Napoca Uçak Bileti

Cluj Napoca, Transilvanya bölgesinin de başkenti olarak kabul edilmektedir. Şehirdeki üniversite de Cluj’u en hareketli şehirlerden bir tanesi yapmaktadır.

  • Uçuşlar Türk Hava Yolları ile gerçekleşiyor.
  • Bagaj hakkınız var
  • Uçakta ikram var

Tarihler: 26 Aralık 2017, Salı – 2 Ocak Salı, 2018

Tarihler değişken, kendinize uygun tarihi de seçebilirsiniz.

Uçak bileti gidiş-geliş toplamda 69 Euro! (bu fiyat çok ama çok nadir bulunur. Hem THY, hem yakın tarih hem de yılbaşı!)

Bileti satın almak için aşağıdaki yeşil butona tıklayarak Momondo’ya gidebilir, bu sayede biletinizi alabilirsiniz. Site İngilizce ve para birimi Euro‘dur.

Karşınıza çıkan kutucukta direk Go to Site kısmına tıklayarak ya da See Details kısmına tıklayıp, Travelgenio’ya, Gotogate’e ya da Tripair’e (Türkçe seçeneği mevcut) giderek uçak biletinizi alabilirsiniz. (hepsi güvenilir online seyahat acentalarıdır.)

Romanya'ya ucuz uçak bileti

Romanya’ya ucuz uçak bileti

Cluj Napoca Nerede?

 

Cluj Napoca Otelleri

Romanya, otel konusunda adeta bir cennet. Aşağıdaki linkten ucuza 4 yıldızlı otel ya da 4-5 Euro'ya hostel de bulabilirsiniz.