Schengen vizesi almak istemeyenler için ve uygun fiyata vizesiz olarak Balkanlar’a gitmek isteyenler için vizesiz rota hazırladık. Kısa ama gerek şehirlerin ucuzluğu gerekse vizesiz olması rotayı çekici kılıyor. Diğer tüm rotalarda bir esneklik payı bırakıyoruz ama bu rotada kesinlikle ilk girişi Belgrad’dan yapmayın.

Sırbistan’dan Avrupa’ya çok sayıda kaçak yolla giriş yapıldığından ötürü Sırbistan Avrupa Birliği tarafından sert bir şekilde uyarıldı ve Avrupa Birliği’ne üye olması tehlikeye girdiği için özellikle ülkeye giriş amacınızı kanıtlayamıyorsanız maalesef sizi deport ediyorlar, yani ülkeye almıyorlar ve ilk uçakla geri gönderiyorlar. Bu yüzden ilk girişi Saraybosna‘dan olacak şekilde planladık. Bu yazıdan önce deport edilmemek için Deport edilmek adlı yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Tekrar uyaralım Belgrad’dan giriş yapacaksanız Deport edilmek yazısında da belirttiğimiz gibi yanınızda para, dönüş biletiniz ve konaklayacağınız yerlerin çıktısı muhakkak olsun. Ama bu rotayı izlerseniz böyle bir risk yok. Yine de kalacak yerinizin rezervasyonunu yapın. bunu da ücretsiz nasıl yapabileceğinizi gösterdik: Booking’ten ücretsiz rezervasyon

Vizesiz Rota

Vizesiz Rota


TÜM UÇAK BİLETİ KAMPANYALARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ SOSYAL MEDYADAN DA TAKİP EDİN! INSTAGRAM, FACEBOOK VE TWITTER’DA ROTAVRUPA KULLANICI ADIYLA BULABİLİRSİNİZ.

Rota Bilgileri

Rota İstanbul’dan başlayıp yine İstanbul’da bitiyor. Ama İzmir başlangıçlı da yapabiliyorsunuz, onun da biletini aşağıda verdik.

Bu rotadaki seyahat başlangıç tarihi:  13 Kasım 2016, bitiş tarihi ise  18 Kasım 2016.

 Bu rota için herhangi bir vizeye ihtiyacınız yok.  

Rota Güzergahı

Rotanın güzergahı şu şekilde: İstanbul- Saraybosna – Mostar (Bosna Hersek) – Belgrad (Sırbistan) – İstanbul

Rotadaki Ulaşım Araçları

Rotada toplam 2 adet uçak bileti, 1 adet otobüs ve 1 adet tren bileti bulunuyor.

Rotada kullanılan Pegasus Hava Yolları ile ilgili bilgi almanız şiddetle tavsiye edilir.

Biletleri Alma Yöntemi

Uçak biletleri nerede ucuz ise oraya gidip satın almanız konusunda yönlendiriyoruz sizleri. Bu uçuşlar en ucuz Pegasus’un sitesinde satılıyor, www.flypgs.com adresine gidip uçak biletlerinizi alabilirsiniz.

Vizesiz Rota

Rota şöyle: İstanbul-Saraybosna, Saraybosna-Belgrad ve Belgrad-İstanbul. Hatta dilerseniz Saraybosna’dan Mostar’a günübirlik gidip gelebilirsiniz. Balkanlar’da ulaşım açıkçası çok gelişmediği için size sadece gidiş ve geliş uçak biletlerinizi alabileceğiniz linkleri vereceğiz. Diğerlerini ise aşağıda anlattığımız şekilde oradan halletmelisiniz.

Geliş ve gidiş tarihlerinde oynama yapınca fiyat çok değişebiliyor. 13 Kasım’da Saraybosna’ya girip, 18 Kasım’da Belgrad’dan çıkacak şekilde istediğiniz gibi takılabilirsiniz.

İstanbul – Saraybosna (13 Kasım 2016)

Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Saraybosna’ya ucuz uçak bileti var. Bilet fiyatı: 101 TL

Vizesiz Rota

İstanbul-Saraybosna Ucuz Uçak bileti

Saraybosna – Mostar

Bu rota için internetten bilet satın almak mümkün değil. Saraybosna’dan otobüs ya da tren ile geçiş yapabilirsiniz.

Ortalama süre: 2.5-3 saat, ortalama fiyat: 10-20 TL

Tren saatlerini şu adresten kontrol edebilirsiniz: http://www.zfbh.ba/zfbhenx/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=27

Saraybosna – Belgrad

Yine Saraybosna-Belgrad için internet üzerinden bilet almak mümkün değil. Otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Firmanın adı Lasta, web sitesi: Lasta.rs. Ortalama bilet fiyatı: 35-40 TL ve ortalama süre 7 saat

Otobüs her sabah 6’da var ve 13:00 gibi Belgrad’a varıyor.

vizesiz rota

Saraybosna-Belgrad Ulaşım

Belgrad – İstanbul (18 Kasım 2016)

Yine Pegasus Hava Yolları’nın sunduğu ucuz bilet ile Belgrad’dan İstanbul’a dönebilirsiniz. Bilet fiyatı: 161 TL

vizesiz balkan rota

Belgrad-İstanbul Ucuz Uçak Bileti