Instagram hesabımı takip ediyorsanız biliyorsunuz, yaklaşık 1 aydır hayatımı tamamen değiştirdim ve farklı bir ülkeye taşındım. Bu yüzden fırsat bulup uçak bileti kampanyası yayınlayamıyordum ama artık belli bir düzende devam edebileceğim. Söz, eskisi gibi bol bol ucuz uçak bileti olacak 🙂 ilk olarak: Zaporijya ucuz uçak bileti yazısına sizleri alalım.

Zaporijya Ucuz Uçak Bileti

Zaporijya Ucuz Uçak Bileti

Zaporijya Ucuz Uçak Bileti

Zaporijya, Ukrayna’nın lokomotif şehirlerinden bir tanesi. Gelişmiş sanayisi ve iş çevresi ile her geçen gün büyüyen ve daha çok önem kazanan bir şehir. Ve elbette deli gibi ucuz bir yer!

 Vize Durumu:  Ukrayna için vizeye, hatta pasaporta bile ihtiyacınız yok! Yeni, çipli kimlik kartınız ile giriş yapabilirsiniz. Çipli kimliğiniz yoksa elbette pasaportla da hala giriş yapabilirsiniz.

Ukrayna’da Ne Kadar Para Harcanır?

Kendinizi çok zengin hissedeceksiniz. Her şey o kadar ucuz ki, imreneceksiniz. Yine de seyahat maliyeti hesaplama aracını kullanarak hesaplayabilirsiniz.

Ukrayna Uçak Bileti

Kasım ayı Ukrayna’ya seyahat için güzel bir zaman. Hava daha çok soğumamış oluyor.

Zaporijya’dan başka şehirlere de geçiş yapabilirsiniz. İki farklı uçuş vereceğim, bir tanesi gidiş dönüş Zaporijya. Diğeri ise Zaporijya gidiş, Kharkiv dönüş.

  • Uçuşlar Pegasus Hava Yolları ile gerçekleşiyor.
  • Bagaj hakkınız yok (tek yön için 15 Euro karşılığında 20 KG Bagaj+Sandviç ekleyebiliyorsunuz)
  • Uçakta ikram yok

Zaporijya gidiş-dönüş

Bu uçuşu Pegasus’un kendi web sitesinden almalısınız.

Tarihler: 20-22 Kasım 2017 (Tarihlerle biraz oynayabilirsiniz, hemen hemen aynı fiyatlar var kasım ayı içinde)

Uçak bileti gidiş-geliş toplamda 72 Euro

Zaporijya Gidiş Dönüş 72 Euro

Zaporijya Gidiş – Kharkiv Dönüş Uçak Bileti

Verdiğim linkten direk çoklu uçuş olarak bu bileti satın alabilirsiniz.

Zaporijya-Kharkiv arasındaki geçişi de tren ya da otobüs ile yapabilirsiniz. Bu ara hattın maliyeti de 3 ile 10 Euro arasında değişiyor. Biletler online olarak alınamıyor.

Tarihler: 20-25 Kasım 2017 (Tarihlerle biraz oynayabilirsiniz, hemen hemen aynı fiyatlar var kasım ayı içinde)

Uçak bileti gidiş-geliş toplamda 90 Euro

Bileti satın almak için aşağıdaki yeşil butona tıklayarak Momondo’ya gidebilir, bu sayede biletinizi alabilirsiniz. Site İngilizce ve para birimi Avustralya Doları‘dır. Sağ üstten kolay bir şekilde TRY olarak seçip fiyatları Türk Lirası olarak görebilirsiniz.

Buradan da Momondo’ya gittiğinizde çıkan kutucukta direk Go to Site kısmına tıklayarak, Edreams’e giderek uçak biletinizi alabilirsiniz. (Edreams güvenilir online seyahat acentasıdır.)

Zaporijya-Kharkiv Uçak Bileti

Ukrayna Otelleri

Ukrayna’da her bütçeye göre bir seçenek kesinlikle var. 6 Euro’luk hostel odasından 600 Euro’luk manzaralı odaya kadar her seçenek var. Ukrayna otellerine aşağıdan ulaşabilir, Booking’ten kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz

Zaporijya Nerede?