//Ucuz Otel Rezervasyon Siteleri

Ucuz Otel Rezervasyon Siteleri

İnternette yüzlerce otel rezervasyon sitesi var ve bunların her birinde farklı fiyat olabiliyor. Ya da kimi otel rezervasyon siteleri gerçek siteleri taklit edebiliyor. İşte bunun için, sizlerden gelen onlarca “tavsiye isteme” maili üzerine kendi kullandığım ve sizlere tavsiye ettiğim, internetten otel rezervasyonu yapılabilen siteleri madde madde yazdım

Otel Rezervasyon Siteleri

Otel Rezervasyon Siteleri

Otel Rezervasyon Siteleri – Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hepimiz yılda 10 gün tatil için, yılın geri kalanını çalışarak geçiriyoruz. Bu 10 günlük tatilde de kimse bir sorunla karşılaşmak istemez. Haberlere çıkan, “otel kapısında kaldılar”, “aynı odayı 10 kişiye satmışlar” gibi haber başlıklarına konu olmamak için dikkat etmeniz gerekenleri madde madde yazıyorum

 • Otellerin kendi sitelerinden rezervasyon yapmayın (neredeyse tüm oteller anlaşma gereği kendi sitesinde ucuz fiyat veremez)
 • Yeni otellere rezervasyon yaptırmamaya çalışın (otel satan sitelerde ne zamandan beri sistemde oldukları yazar)
 • Puanlaması 6.5 altında olan otelleri tercih etmeyin (o kadar konaklayan insanın elbet bir bildiği vardır)
 • Sadece bilindik otel rezervasyon siteleri ile otelinizi ayırtın (emin olmadıklarınızı da bu sayfa altında yorum olarak sorabilirsiniz

Booking.com

Dünya’daki en büyük otel rezervasyon platformu şüphesiz Booking.com. Gönül rahatlığı ile ucuz otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Yalnız şu an için Türkiye içinden Türkiye’deki tesislere rezervasyon yapılamıyor.

Agoda.com

Son zamanlarda oldukça ön plana çıkan ve gayet güvenilir bir otel rezervasyon sitesi. Yine gönül rahatlığı ile rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

ETStur

Hepimizin yakından tanıdığı ETStur ile özellikle Kıbrıs’ta ucuz otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Gördüğüm kadarıyla Kıbrıs’taki oteller hakkında piyasada iyi bir konuma sahip.

Otel.com

Yine bir Türk şirketi olan otel.com da piyasada oldukça rekabetçi ve güzel fiyatlar sunuyor.

Hostelworld.com

Otel rezervasyon sitelerinin yanında daha ucuz konaklama biçimi olan hosteller de var. Eğer bilmiyorsanız Hostel Nedir? Yazısına göz atabilirsiniz. Sadece hostellere yönelik bir site olan hostelworld üzerinden dünyanın 4 bir yanındaki hostellere ucuza rezervasyon yapabilirsiniz.

Bunların yanında Trivago, Hotelscombined gibi otel fiyatı karşılaştırma sitelerini de kullanabilirsiniz.

Hatta daha önce yazdığım, ucuz konaklama bulunabilen otel siteleri yazısına da göz atabilirsiniz

2017-08-14T11:27:34+02:0014 Ağustos, 2017|Faydalı Bilgiler|2 Comments

About the Author:

İnternetteki "seyahat klişeliği"ne savaş açıp Rotavrupa.com'u ucuz seyahat ve kampanya rehberi temasıyla hayata geçirdi. 28 yaşında, İTÜ mezunu, dijital iletişim ve video prodüksiyon alanında çalışıyor. Avrupa'daki tüm ülkeleri ve dünyada toplam 45 ülkeyi "işinden istifa etmeden", "evini arabasını satmadan" yarı zamanlı çalışarak kazandığı parayı biriktirip düşük bütçeli seyahatler ile tek başına gezdi ve gezmeye devam ediyor.

2 Comments

 1. Serkan 11:13 de 16 Eylül 2017 - Yanıtla

  Merhaba ferit, Kuzey Kıbrısa 2 günlük uçak bileti aldım ucuz konaklama için bir önerin varmı, booking güney Kıbrısı veriyor şimdiden teşekkürler

  • Ferit Çağlar Gündüz 14:58 de 17 Eylül 2017 - Yanıtla

   Merhaba Serkan,

   Kıbrıs için benim şu ana kadar gördüğüm kadarıyla en iyi fiyatı Türk seyahat acenteleri veriyor. ETStur, Jollytur vs. Bunların sitesine bakabilirsin.

   Ama pansiyon arıyorsan Google’dan bulup, rezervasyon yaptırmalısın.

   Güzel seyahatler şimdiden

Siz de fikrinizi belirtin