Trivago Nedir? Güvenilir mi?

Trivago Nedir? Güvenilir mi?

Trivago Nedir? Güvenilir mi?

Trivago son zamanlarda verdiği reklamlarla dikkat çekmeyi ve bu sayede de çok sayıda kullanıcıyı kendisine çekmeyi başardı. Bu yazıda da Trivago çalışma mantığı, Trivago nasıl kullanılır Trivago ne işe yarar ve güvenilir mi konularına değineceğiz. Yazı genelinde otel kelimesi kullanmamıza rağmen hostelleri de arar.

Trivago Nedir?

Trivago, kendi söylemlerine göre dünyanın en büyük otel arama motorudur. Bu tanımdan da anlaşıldığı üzere Trivago sizlere otel fiyatlarını karşılaştırmanıza imkan verir. Bünyesinde bulundurduğu yüzlerce servis sağlayıcı ile (mesela Booking.com, hotels.com ve benzeri sistemler) fiyatları arar ve sizi oraya yönlendirir.

Fiyatları karşılaştırırken de mutlaka direk olarak sizi yönlendirdiği siteden de tekrar kontrol edin.

Trivago Çalışma Mantığı, Trivago Nasıl Kullanılır?

Trivago’nun çalışma mantığı aslında gayet basittir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Trivago sadece bir aracıdır ve yönlendirdiği rezervasyonlar için anlaşmaları çerçevesinde komisyon alır. Yazılımı sayesinde hizmet aldığı siteler üzerinden fiyat karşılaştırması yapar, başka bir işlevi yoktur. Madde madde anlatırsak;

  • Trivago’dan arama yaparsınız,
  • Yaptığınız arama veri tabanında bulunan onlarca site vasıtasıyla fiyatları karşılaştırır
  • Popülerliğe göre bulduğu otelleri karşınıza çıkarır
  • İlgili otellerin farklı farklı fiyatlardan en ucuzunu size gösterir
  • Eğer farklı bir seçenek istiyorsanız (iki kişilik oda, 3 kişilik oda vb.) daha fazla fırsat kısmına tıklamalısınız
  • Göster düğmesine bastığınızda sizi ilgili web sitesine yönlendirir ve rezervasyonunuzu sizi yönlendirdiği siteden yaparsınız.

Kısaca Trivago’nun çalışma mantığı bu şekildedir.

Trivago çalışma mantığı

Trivago fiyat karşılaştırması

Trivago Güvenilir mi?

Yeni bir web sitesi üzerinden işlem yaparken bu sorunun aklınıza gelmesi normal bir şey, bu yüzden Trivago güvenilir mi? sorusunun yanıtını da detaylı bir şekilde verelim;

Trivago, Almanya merkezli büyük bir şirkettir ve 33 dilde hizmet vermektedir. Zaten Trivago sadece aracı olduğu için güvenilir mi? sorusuna cevap: Trivago güvenilir* olacaktır.

Trivago İptal ve Değişiklik

Trivago üzerinden otel rezervasyonu yaptıysanız ve bu rezervasyon ile ilgili değişiklik yapmanız gerekiyorsa muhattabınız trivago değil, rezervasyonunuzu yaptığınız web sitesidir yine örnek vermek gerekirse, Trivago üzerinden tıklayarak booking.com’a gittiyseniz ve rezervasyonu oradan yaptıysanız iptal ve değişiklik konusunda booking.com’un belirlediği kurallar geçerli olacaktır.

Trivago Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmek istiyorsanız bunun için sadece bir form ile ulaşabilirsiniz. Bu form da şu adreste yer alıyor: http://company.trivago.com.tr/feedback/

*bu görüş şahsi deneyimlere dayalı olup aksi durumlarda sorumluluk rotavrupa.com ya da içerik yazarına ait değildir.