Tripsta.com.tr güvenilir mi? - rotAvrupa

Tripsta.com.tr güvenilir mi?

tripsta.com.tr güvenilir mi? Birçok ucuz uçuş arama motorunda göreceğiniz üzere Tripsta.com.tr sitesi diğer tüm acentalara kıyasla çok daha uygun fiyat vermektedir peki, uçak bileti almak için Tripsta.com.tr güvenilir mi?

tripsta.com.tr güvenilir mi?

tripsta güvenilir mi

Tripsta.com.tr güvenilir mi?

Şu ana kadar yaptığımız ucuz uçak bileti bulma konusunda Tripsta genelde aktarmalı uçuşlarda iyi fiyat vermesiyle öne çıkıyor.

Tripsta üzerinden bilet satın alırken göreceksiniz, aktarmalı uçuşlar diğer online seyahat acentelerinde yüksek iken tripsta üzerinden neredeyse yarısı olabiliyor. Tripsta’ya güvenerek alabilirsiniz.

Mesela, Ağustos 2015’te Düsseldorf/Almanya’ya en ucuz bilet 280 TL iken (direk uçuş), Tripsta Girit Adası aktarmalı olacak şekilde 102 TL idi.

Ucuza uçak bileti almak için uygun fiyatlar sunan ucuz uçuş arama motorları çoğu zaman “ucuz ama güvenli mi?” sorusunu sordurtur insana. Güvenilir olup olmadığını anlamak için muhakkak her şirketin sayfasında bulunan “hakkımızda”, “biz kimiz” gibi sayfalara bakmak çoğu zaman sorun giderici olacaktır.

http://www.tripsta.com.tr/contact

Yukarıdaki bağlantı incelendiğinde de görülecek ki bu şirketin merkezi Atina’da ve yaklaşık 45 ülkede faaliyet gösteren büyük bir şirket. Bu yüzden bir kez daha soralım;

Tripsta.com.tr güvenli mi?

rotAvrupa olarak daha önce birçok kez tripsta.com.tr üzerinden uçak bileti satın aldık, tecrübelerimize göre tripsta.com.tr güvenilir*

Ucuz uçak bileti sitesi tavsiyem => Momondo
Ucuz otel ve konaklama için önerim => Booking
Yurtdışında otel için önerim => Otel.com

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen aşağıdaki formu doldurarak bize bildirin!


 Online Seyahat Acentalarından Bilet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazısını okumadan bilet almayın! 

24 Temmuz 2016’da Güncelleme

Hürriyet Gazetesi’nden Burak Coşan’ın bir haberine göre*;

3 Temmuz 2016 tarihinde bir kişi Beyrut’a gitmek üzere Tripsta üzerinden bilet alıyor ve 7 Temmuz’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidiyor. Burada check-in işlemlerini yaptırmak isterken uçuşun iptal olduğunu öğreniyor, bunun üzerine Tripsta’yı arayan yolcu haftasonu olması nedeniyle ulaşamıyor. Daha sonra Atatürk Havalimanı’na giderek THY ile Beyrut’a gitmek üzere bilet alıyor.

Daha sonrasında Tripsta’ya ulaşıyor ve “haftasonu çalışmadıkları için haber veremediklerini, bilet iadesini de sadece gidiş bileti için yapabileceklerini” söylüyorlar. Çünkü dönüş uçuşu iptal olmamıştı.

Bu yüzden Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuran yolcunun talebi ise reddediliyor, çünkü şirket merkezi olarak görünen yer Yunanistan’da. Bu yüzden bir işlem yapılamayacağı söyleniyor.


Tripsta.com.tr güvenilir mi?
4.7 (94%) 10 votes
 

Ferit Çağlar Gündüz

İnternetteki "seyahat klişeliği"ne savaş açıp Rotavrupa.com'u ucuz seyahat ve kampanya rehberi temasıyla hayata geçirdi. 26 yaşında, İTÜ mezunu, dijital medya uzmanı. Avrupa'daki tüm ülkeleri ve dünyada toplam 42 ülkeyi "işinden istifa etmeden", "(olmayan)evini arabasını satmadan" yarı zamanlı çalışarak kazandığı parayı biriktirip düşük bütçeli seyahatler ile tek başına gezdi ve gezmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Avrupa’da Örnek Rotalar 3
Kapat