Avrupa’da ucuz havayolu şirketlerinin başında gelmese de kalitesi ve geniş uçuş ağı ile tercih edilebilecek olan Transavia Havayolu ile Avrupa içinde ucuz uçak bileti bulmak mümkün. Ama bagaj hakkı ve biniş kartı gibi konulara dikkat edilmezse bu fiyat farkı ortadan kalkabiliyor. İşte size tecrübe ile yazılmış Transavia Havayolu Nasıl? yazısı.

Transavia Havayolu Nasıl?

Transavia Havayolu Nasıl?

Transavia Havayolu Nasıl?

Transavia, Air France ve KLM‘nin ortak girişimi olan bir low cost hava yolu şirketidir. Ana hub (merkezi) Amsterdam Schipol Havaalanı’ndadır. Transavia da Norwegian Air gibi kaliteli low cost firmalarından bir tanesidir. Zaten bağlı olduğu firmalardan da bu anlaşılabilir.

Transavia’nın uçakta sunduğu medya sistemi oldukça başarılıdır. Özellikle uzun uçuşlarda film ya da dizi izlemek hoş olabilir.

Sistem şöyle işliyor:

  • Uçuştan önce Android ya da IOS işletim sistemli cihazınızdan Transavia Entartainment App adlı uygulamayı indiriyorsunuz (uygulama ücretsiz),
  • Rezervasyon numaranız ve soyadınızla sisteme giriş yapıyorsunuz,
  • Uygulama içinden maksimum 5 adet film veya dizi indirebiliyorsunuz (toplamda 5 adet, ayrı ayrı değil).
  • Uçağa bindiğinizde de bu indirdiğiniz film ya da dizileri izleyebiliyorsunuz.

Çok gerekli bir uygulama mı? Aslında değil. Her türlü kendiniz de bu şekilde tablet ya da telefonunuza film-dizi atıp izleyebilirsiniz. Ama yine de bunu sunuyor olmaları fena değil gibi.

Transavia’da sadece kabin bagajı alabilirsiniz. Diğer bagaj ücretlidir. Aslında bu durum Transavia’da hoş bir şekilde yönetiliyor. Sistemi aşağıdaki başlıkta detaylıca açıklayacağız.

Transavia Uçuş Noktaları

Transavia Avrupa genelinde birçok bölgeden uçuşlar gerçekleştirmektedir. Özellikle Nantes, Lyon, Paris ve Amsterdam’dan Avrupa içinde birçok noktaya ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan da interaktif olarak uçuş noktalarına ulaşabilirsiniz.

https://www.transavia.com/en-EU/destinations/

Transavia Bagaj Hakkı Var mı?

Transavia’da ücretsiz olarak sadece el bagajı taşıyabilirsiniz. Bunun da 2 çeşit boyutu var. Bunlar;

  • 45*40*25 cm boyutlarında önerilen el bagajı boyutu ve
  • 55*40*25 cm boyutlarında maksimum el bagajı boyutu.

Eğer önerilen boyutlarda (45*40*25 cm) el bagajınız varsa bunu kabin içine her halükarda alabiliyorsunuz. Ama maksimum boyut olarak belirtilen 55*40*25 cm boyutlarındaki bagajınızı uçağın içine alamama ihtimaliniz var. Bu da yer kalmaması durumu.

Peki bu durumda ne yapılıyor?

Maksimum boyuttaki, uçağın içine yer kalmadığından dolayı alamadığınız bagajı uçağın kapısında sizden alıyorlar ve uçak altına koyuyorlar. Siz de bu bagajınızı indiğinizde konveyörden alıyorsunuz. Ve güzel bir yanı: bunun için ücret ödemiyorsunuz!

Yine bizden duymuş olmayın; kendinizi bagaj boyutları için çok kasmanıza gerek yok çünkü neredeyse hiç kontrol olmayabiliyor bazı durumlar haricinde. Tabii, elbette her zaman tedbiri elden bırakmamak lazım.

Transavia Türkiye’den Uçuyor mu?

Evet, dönemsel olarak Antalya, Bodrum, Dalaman, İstanbul ve İzmir’den Eindhoven ve Amsterdam başta olmak üzere genellikle Hollanda’ya uçuşlar oluyor. Bu uçuşları yakalayıp Ucuza Avrupa yapabilirsiniz!

Transavia İkram Var mı?

Hayır, ikram yok ama uçak içinde dilerseniz satın alabilirsiniz.