Özellikle vize başvurusu yaparken henüz vize çıkmadan uçak bileti parası vermek çok akıllıca bir şey değildir. Bunun için de devreye ücretsiz uçak bileti rezervasyonu yapmak giriyor. Bu yazıda da THY ücretsiz Rezervasyon Nasıl Yapılır? konusunu sizler için ele aldık.

THY ücretsiz Rezervasyon Nasıl Yapılır?

THY ücretsiz Rezervasyon Nasıl Yapılır?

THY ücretsiz Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Çoğu vize başvurusunda istenen evrakların en başındaki belge “gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu“dur. Ama kim daha vizeyi almadan uçak biletine para vererek risk almak ister ki? Tabii her ülkenin değişik bir politikası bulunmaktadır ama Schengen vizesine başvururken sizden gidiş-dönüş uçak bileti ya da rezervasyonu isteniyor. Bu yazıda da hem videolu hem de adım adım sizin için vize için ücretsiz uçak bileti rezervasyonu nasıl yapılır bunu Türk Hava Yolları üzerinden göstereceğiz.

Aksi belirtilmediği sürece bu uçak bileti rezervasyonları yaklaşık 24 saat geçerlidir. Bu sistemin suistimal edilmemesi sizlerin sorumluluğundadır. Bu yazı bir “nasıl yapılır” yazısı olup ortaya çıkabilecek sorunlarda rotavrupa.com ya da içerik yazarı sorumlu tutulamaz.

 Eğer Schengen Vizesi için uçak bileti rezervasyonu yapıyorsanız Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı da mutlaka inceleyin. 

Ücretsiz Uçak Bileti Rezervasyonu Yapmak

 ÖNEMLİ NOT: TÜRK HAVA YOLLARI SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRİYOR, AMA HALA BURADAKİ ANLATIM SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE İŞLİYOR. TEK YAPMANIZ GEREKEN EKRANDAN ESKİ SÜRÜME DÖN DEMENİZ. 
Miles and smiles yeni sürüm

Miles and smiles yeni sürüm

Eğer “ben görsel olmadan anlayamam” diyenlerdenseniz bu bölümü pas geçip aşağıdaki videodan adım adım izleyebilirsiniz. (sistem bazı uçuşlarda rezervasyona izin vermiyor.)

  • THY’nin sitesine gidip kalkış ve varış havalimanlarını seçin,
  • İstediğiniz gidiş ve dönüş tarihlerini seçin (vize istediğiniz aralık) ve uçuş ara butonuna basın
  • Önünüze basit bir liste çıkacak; bu liste o günlerde uçuş olup olmadığını size göstermek için. Devam et diyin.
  • Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan size uygun saatteki uçuşları seçin ve devam et tuşuna basın.
  • Eğer Miles & Smiles üyeliğiniz varsa zaman kazanmak için giriş yapın. Yoksa bilgileri doldurun
  • Nisan ayının sonlarında yapılan bir düzenlemeyle THY artık Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası’nın girilmesini zorunlu tutmuştur, bu yüzden gerçek TCKN girin. Yanlış olursa sistem kabul etmiyor (videoda da bu yüzden logomuzla sansür uyguladık 🙂 )
  • Daha sonrasında sizden istenen tüm bilgileri girin ve aşağıdaki devam tuşuna basın.
  • Sıra geldi ödeme kısmına; burada yapmanız gereken listenin en altındaki “Rezervasyon Yapmak İstiyorum” kısmına tıklamanız. Tıkladıktan sonra burası genişleyecek.

YAZI ÇOK UZUN OLDUĞU İÇİN 2 SAYFAYA BÖLÜNMÜŞTÜR. LÜTFEN 2. SAYFAYA GEÇİN