Daha önce Ryanair ile ilgili sizlere detaylı bir rehber; daha doğrusu kullanma kılavuzu hazırlamıştık. Burada da ekstra para ödememek için neler yapabileceğinizi anlatmıştık. Ama 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren Ryanair Online Check-in yapma kurallarında değişiklik yaptı. Peki bununla ne değişti? Ve nelere dikkat etmek gerekiyor?

Ryanair Online Check-in

Ryanair Online Check-in

Ryanair Online Check-in

Ryanair ile uçuş yaparken en önemli noktalardan bir tanesi de online check-in yapmaktır. Çünkü bu işlem yapılmazsa havalimanına gittiğinizde 30 Euro’ya varan ücretler ödemeniz söz konusu. Peki bununla neler değişecek?

Öncelikle öncesinde bu işlem nasıldı onu hatırlatalım;

Eğer koltuk satın almamışsanız (ki bu çok mantıklı bir şey değil) online check-in işlemini uçuştan 7 gün öncesinden başlayarak uçuşa 2 saat kalana kadar yapabiliyordunuz. Ancak artık online check-in işlemlerini en erken uçuşa 4 gün kala yapabileceksiniz. Ve yine uçuşa 2 saat kalana kadar Ryanair’in sistemleri (web sitesi, mobil uygulaması) üzerinden online check-in yapablirsiniz.

Peki bunu neden duyurma gereği duyduk?

Bildiğiniz üzere Ryanair ile uçarken biniş kartınızı kendiniz temin etmelisiniz. Ve Ryanair Türkiye’den uçuş yapmadığı için büyük çoğunluk bir seyahate çıktığında ara geçişlerde Ryanair’i tercih ediyor. Bu da demek oluyor ki online check-in zamanı geldiğinde seyahat halinde olacaksınız. Bu durumda da check-in işlemini cep telefonunuzdan hallederek size yollanan pdf dosyasını kaydederek biniş kartınızı almış olursunuz.

Ryaniar ile ilgili detaylı incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.