Bu yazımızda da sizlere Avrupa’da seyahat ederken arkadaş edinip barlarda takılabileceğiniz bu Pub Crawl denen etkinlikten bahsedeceğiz. Tüm yazılarımızda olduğu gibi yine tamamen tecrübelere dayalı, daha önce denediğimiz şekilde!

Pub Crawl Nedir Pub Crawl Ne Demek?

Pub Crawl Nedir Pub Crawl Ne Demek?

Pub Crawl Nedir Pub Crawl Ne Demek?

Pub Crawl Nedir? Pub Crawl, neredeyse tüm dünya şehirlerinde olan, bir şirketin grup ile beraber bir rehber eşliğinde sizi alıp bar bar dolaştırmasıdır.

Pub Crawl Nedir?

Pub crawl aslında çok güzel bir oluşumdur. Bu işi yapan şirket ya da gruplar belirli barlarla anlaşır, yine Bedava Yürüyüş Turları yazımızda anlattığımız gibi belirli bir noktada buluşulur (bu buluşma noktası şehre göre değişir. Kiminde tam merkezde buluşulurken kimisinde ise gece hayatının yoğun olduğu bölgelerde buluşulur) ve programda belirtilen pub ve barlara gidilir. En son ise bir gece kulübünde sonlanır. Genelde gidilen bar ve publarda birer adet “shot” size hediye edilir, daha doğrusu bu shot ödediğiniz fiyatın içindedir. Ayrıca gittiğiniz barlarda alacağınız içkiler de indirimlidir. İndirim dediysek de çok bir indirim beklemeyin, yüzde 10 ile yüzde 20 arasında içkilerde indirim olur sadece. Hatta bazı kokteyllerde bu indirim geçersizdir. Daha sonra sizi bir gece kulübüne götürürler. Burada da kimi zaman size ücretsiz bir bira verirler. Ama genelleme yapmak zordur, çünkü her pub crawl farklı firmalar tarafından organize edilir ve hepsinin iş yapma şekli farklıdır.

Pub Crawl Fiyatları

Pub crawl fiyatları konusunda yine bir genelleme yapmak çok doğru olmayacaktır ama fiyat aralığı 10 Euro ile 20 Euro aralığındadır. Tabii 30 Euro’ya da pub crawl turları vardır. Bunu araştırmak için arama motoruna “pub crawl (gideceğiniz şehir)” yazarsanız karşınıza sonuçlar çıkar, buradan detaylı bilgileri alabilirsiniz ama dikkat etmeniz gerekenleri de mutlaka okuyun.

Birkaç örnek vererek pub crawl’ı daha detaylı anlatmaya çalışalım;

Amsterdam’da Pub Crawl

Fiyatı: 20 Euro

İlk 30 dakika sınırsız, bedava vodka shot

4 ücretsiz içki

6 tane bar ve club’a ücretsiz giriş

Kadın katılımcılara bedava tişört

Kişisel görüş: Amsterdam’da pub crawl yapmaya gerek yok. Zaten İngiltere’den gelen ergenler ile dolu oluyor gruplar

https://www.joinultimateparty.com/en/pubcrawls/leidseplein-pub-crawl

Prag’ta Pub Crawl

Fiyatı: 20 Euro

İlk saat sınırsız içki (şarap, bira, vodka)

2 ya da 3 tane bar ve club’a ücretsiz giriş

Karlovy Lazne ücretsiz girişi (burayı tavsiye etmiyoruz, Karlovy Lazne bir turist tuzağıdır)

http://www.pubcrawl.cz/en/prague-pub-crawl

Paris’te Pub Crawl

Fiyatı: 15 Euro

Her mekanda birer ücretsiz shot

3 bar ve 1 club ücretsiz giriş (barlara zaten giriş genelde ücretsizdir)

http://www.newparistours.com/daily-tours/new-paris-pub-crawl.html

Pub Crawl Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Pub crawl kimi zaman güzel bir aktivite olsa da unutmayın ki grubunuzdaki insanlar bunu doğrudan etkiler. Özellikle kalabalık gelen gruplar olursa siz tek başınıza kalabilirsiniz.
  • Pub crawl etkinlikleri genelde her gün olur (şehrine göre) ama hafta sonu gitmek daha iyi olacaktır, çünkü gideceğiniz her yer insan kaynayacaktır.
  • 20 Euro’dan fazla vermeyin pub crawl için. Çünkü o kadar edecek bir şey değil. Ortalama bir barda bir biranın 2-4 Euro bandında gezdiğini düşünürseniz, kafanıza uyacak bir mekan bulmak için neredeyse 5-6 tane bar gezebilirsiniz bu parayla!
  • Kimi zaman Pub Crawl grupları ergenlerden oluşur. Bunun için buluşma noktasına gidince biraz uzaktan izleyip nasıl insanların geldiğini görüp öyle dalabilirsiniz 🙂
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi, ballandıra ballandıra “ücretsiz giriş” yazarlar. Ama az bir club haricinde neredeyse her yere Avrupa’da giriş ücretsizdir. Bu yüzden buna çok da itibar etmeyin. Tabii Karlovy Lazne girişi yaklaşık 7 Euro civarında, buraya gitmenizi önermesek de Prag’taki pub crawl uygun fiyatlı olabiliyor.

Pub Crawl Nedir Pub Crawl Ne Demek? Yazısı ile ilgili sorunuz, ya da diyeceğiniz bir şey var mı? Aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bize iletin!