Neredeyse her havayolu şirketi müşterilerinin kendilerine “sadık” olması için bir sadakat programı oluşturur ya da hali hazırda olan diğer sadakat programlarını kendilerine entegre ederler. Bu yazıda bizce en başarılı sadakat programlarından biri olan, Pegasus Hava Yolları’nın Pegasus Plus isimli sadakat programına bakacağız. Yazıda Pegasus Plus Nedir? Nasıl Puan Kazanılır? Kazanılan Puanlar Nasıl Harcanır? gibi soruların cevabını detaylıca vereceğiz.

Pegasus Plus Nedir?

Pegasus Plus Nedir?

Pegasus Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

Pegasus Plus, Pegasus Hava Yolları tarafından oluşturulan bir yolcu sadakat programıdır. Bu rehberi sizler için, 4.5 yıllık Pegasus Plus üyeliği tecrübesi ile birlikte hazırlamak istedim. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; Pegasus Plus ücretsiz oluşturulan bir sadakat programı iken, Pegasus Plus Kart ise bir kredi kartıdır. Pegasus plus hakkında bilgi bulmak internette zor. Bu yüzden Pegasus Plus sadakat programı hakkında tüm detayları ilerleyen bölümlerde açıklayacağız. Pegasus Plus’ın avantajları tamamen bütçeye dayanır. Türk Hava Yolları’nın sadakat programlarındaki gibi size hızlı geçiş imkanı, ekstra bagaj gibi şeyler tanımaz. Bu da düşük bütçe ile ucuza seyahat etmek isteyen kişilerin daha çok işine geliyor açıkçası. Pegasus plus programında üyelik ücreti yoktur. Zaten THY Miles and Smiles programı artık hiç eskisi gibi değil, onun hakkında da çok detaylı bir yazı hazırlıyoruz.

Madde madde Pegasus Plus Nedir? Avantajları Nelerdir? Puanlar Nasıl Harcanır? sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Pegasus Plus Ne İşe Yarar?

Pegasus Plus, gerçekleştirdiğiniz uçuşlarınızdan puan kazanmanıza, gerçekleştirdiğiniz uçuşlarda online check-in yaparak puan toplamanıza ve bu biriktirdiğiniz puanlar ile uçak bileti ve yemek hakkı, bagaj hakkı gibi hizmetleri almanıza yarar.

Pegasus Plus Avantajları Nedir?

Pegasus Plus avantajları olarak onlarca şey sayabiliriz. Ama şunu içtenlikle söylemek gerekir; bana göre Pegasus Plus şu anda yerli hava yolu firmalarının sahip oldukları sadakat programlarının en başarılısıdır. Dolambaç yok, bilet alırken ekstra vergi yok vs. Bunlara detaylıca Pegasus Plus Puanları Nasıl Harcanır? kısmında değineceğiz.

Pegasus Plus Budget Rent a Car ile anlaşmalıdır (zaten ikisi de Koç grubu şirketidir). Bunun için Pegasus ile uçtuğunuzda, biniş kartınızı göstererek indirimli olarak Budget’tan araç kiralayabilirsiniz. Hatta 3 adet araç kiralamaya Pegasus’tan bedava tek yön uçuş bileti kampanyası da bolca yapılıyor. Ya da pegasus plus araç kiralama ile uçuş puan gibi. Bunları Pegasus veya Budget’tan öğrenebilirsiniz.

Pegasus Plus kampanya açısından da olmazsa olmazlardan. Çünkü Pegasus yüzde 90 oranında yaptığı indirimleri ya da kampanyaları sadece Pegasus Plus üyelerine sunuyor.

Aşağıda kendi hesabımda bugüne kadar ne kadar uçuş puan topladığımı gösteren sayfanın görselini ekledim.

pegasus plus avantajları

pegasus plus avantajları

Pegasus Plus Özellikleri Nelerdir?

Pegasus Plus özellikleri diğer sadakat programları gibi karmaşık ve zorlayıcı değil, oldukça basit ve kullanışlıdır. Madde madde bazı özelliklerine değinelim;

  • Uçuş yaptığınızda, uçuşunuz gerçekleştikten sonra hesabınıza %2 puanında uçuş puan yatar,
  • Uçuşunuz için online check-in yaptığınızda yurtiçi uçuşlarında 7 TL, yurtdışı uçuşlarda ise 7 Euro puan kazanırsınız,
  • Sadece uçuşlardan değil, online olarak satın aldığınız hizmetlerden de %2 oranında uçuş puanı kazanırsınız.

Pegasus Plus Üyelik Nasıl Olur?

Pegasus Plus üyesi olmak için tek yapmanız gereken www.flypgs.com adresine girmek, sağ yukarıda bulunan “Pegasus Plus” sekmesine tıklamak ve gerekli bilgileri girmek. Üyeliğinizi yaptığınızda ve ilk uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra da 5 TL “hoş geldin uçuş puanı” hediye ediliyor.

Pegasus Plus Üyelik Numarası Nedir? Nasıl Bulunur?

Pegasus Plus üyelik numarası, üye olurken verdiğiniz cep telefonu numaranızdır.

Pegasus Plus Şifremi Unuttum?

Eğer Pegasus Plus şifresini unuttuysanız üyelik girişi kısmından “şifremi unuttum” kısmından yeni şifrenizi alabilirsiniz. TÜYO: Eğer işe yaramazsa Pegasus’un Facebook sayfasına mesaj atın, cep telefonunuza yeni şifrenizi göndereceklerdir. Bu işlem için ücretli olan çağrı merkezini aramanıza gerek yok.

Pegasus plus üyelik parolanız daha önce engellenmiş ibaresiyle karşılaşırsanız yapacağınız yine aynı şey; Facebook sayfasına mesaj atmak.

Pegasus Plus Aktivasyon Kodu Gelmiyor

Pegasus plus aktivasyon kodu gelmiyor ise yine yukarıda belirttiğimiz gibi Pegasus’un Facebook sayfasından yazabilir ve kodunuzu alabilirsiniz.

Pegasus Plus Ücretli mi?

Hayır, Pegasus Plus ücretli değil.

Pegasus Plus Eksik Puan Mil İşleme

Üyeliğinizden önce Pegasus ile uçuş gerçekleştirdiyseniz bunlardan kazanmanız gereken yüzde 2 oranındaki uçuş puanları hesabınıza işletebilirsiniz. Yalnız en fazla 185 gün geriye dönük olarak eksik puan ya da mil işlenebiliyor. Bu işlemi de Pegasus Plus sayfasından “eksik uçuş işleme” kısmından uçuş bilgilerinizi girerek yapabilirsiniz. En geç 24 saat içinde sisteme yansıyor. Aşağıda da bu işlemi yapacağınız sayfanın görüntüsü bulunuyor.

pegasus plus eksik uçuş ekleme

pegasus plus eksik uçuş ekleme

Pegasus Plus Uçuş Puan Nasıl Harcanır?

Uçak biletini puan ile alma

Öncelikle Pegasus Plus hesabınıza giriş yapın, karşınıza gelecek ekranda bulunan sol menüden uçuş aramanızı yapın ve en son ödeme sayfasına kadar gelin. Ödeme sayfasında uçuş puan ile ödeme kısmına tıklayın ve ne kadar puanınızı harcamak istediğinizi girin. Daha sonra da eğer uçuş puanlarınız ödemeye yetmediyse kredi kartı ile ödeme kısmına tıklayıp geri kalan kısmı da kredi kartınızla ödeyin. Bu işlemle ilgili görsel aşağıdadır. Not: minimum uçuş puanı harcaması 5 TL’dir.

Hizmetleri (yemek, bagaj vs.) uçuş puan ile alma

Pegasus Plus hesabınıza giriş yapın, seyahat bilgilerim bölümüne tıklayıp istediğiniz uçuşunuzun yanında bulunan uçuşu görüntüle yazısına tıklayın, açılan sayfada hizmet eklemek istediğiniz uçuşun yanındaki kutucuğu işaretleyip hizmet satın al kısmına tıklayın ve istediklerinizi ekleyip ödeme kısmında uçuş puan ile ödeme kısmından ödemenizi yapın. Eğer uçuş puanınız yeterli değilse kalan kısmı da kredi kartı ile ödeme kısmından ödeyin.

pegasus plus puan kullanımı

pegasus plus puan kullanımı

Pegasus Plus ile Başkasına Bilet Alma

Pegasus Plus hesabınız ile başkası adına bilet alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken rezervasyon yaparken ismi değiştirmek. Kendi Pegasus Plus hesabınızdan başkasına bileti bu şekilde alabilirsiniz.

Pegasus Plus ile ilgili anlatacaklarımız bu kadar. Eğer hâlâ cevaplayamadığımız bir sorunuz varsa yorum kısmından iletin, çok kısa sürede cevaplayalım. Şimdi de Pegasus Plus Kart Nedir, Avantajları Nelerdir diye bakalım.