Pegasus Hava Yolları’nın ING Bank ile yaptığı anlaşma çerçevesinde alabileceğiniz bu kredi kartı eskiden çok avantajlı olmasına rağmen şu anda maalesef biraz “kötü”. Bu yüzden ben de iptal ettirdim. Ve başından sonuna kadar size her şeyi bu yazıda anlatmaya çalıştık işte size Pegasus Plus Kart Nedir? Yazısı.

Pegasus Plus Kart Nedir?

Pegasus Plus Kart Nedir?

Pegasus Plus Kart Nedir?

Pegasus Plus KartING Bank ve Pegasus Hava Yolları’nın ortaklığında çıkardığı, harcama yaparken uçuş puan kazanmanızı sağlayan, kart aidatı olmayan bir kredi kartıdır.

Bu kredi kartı ile her harcamanızdan binde 5 oranında uçuş puanı kazanabilirsiniz (daha öncesinde bu oran yüzde 1 idi). Yaptığınız her harcama otomatik olarak Pegasus Plus hesabınıza işlenir (24 saat içerisinde) ve bu biriken puanlarınız ile Pegasus Plus Nedir? yazısında çok detaylı anlattığımız gibi bedava bilet alabilir ya da uçuşunuza hizmet (yemek, bagaj vs.) ekleyebilirsiniz.

Pegasus Plus Kart Puan Kazanma

Diğer sadakat programlarının kredi kartları gibi Pegasus Plus kredi kartı karmaşık değil, oldukça basit bir sisteme sahiptir. Bu yüzden sektör ayrımı olmaksınız Pegasus Plus Kredi Kartı ile sabit oranda uçuş puan kazanımı vardır. Mesela ayda bin TL harcama yapıyorsanız, bu harcamanıza karşılık Pegasus Plus hesabınızda 5 TL puan birikir. Gerçekten bu kadar basit. Pegasus Plus kredi kartı aynı zamanda Bonus özelliğine de sahip, bir yandan da bonus puan kazanabiliyorsunuz.

Pegasus Plus Kart Ücretli mi?

Pegasus Plus kredi kartı yıllık aidatı olmayan, ücretsiz bir kredi kartıdır. Pegasus Plus kredi kartı için hiçbir ücret ya da aidat ödemezsiniz.

Pegasus Plus Kart Kampanyaları

Pegasus Plus kredi kartını teşvik için kimi zaman kampanyalar yapılıyor. Bu kampanyalar uçuş puan ya da bedava bilet olabiliyor. Ben de bedava bilet için almıştım ve bu hakkımı yaklaşık 450 TL olan Istanbul-Barselona uçuşu için kullanmıştım. Böyle bir kampanya daha çıkınca muhakkak Rotavrupa’dan duyarsınız 🙂

Toparlamak gerekirse, Pegasus Plus kredi kartı gerçekten çok basit ve kullanışlı bir şey. Normal kredi kartınız var aslında, sadece bu kredi kartından harcama yaptığınızda Pegasus Plus hesabınıza ekstra puan veriliyor. Bu kadar!

Pegasus Plus ve Pegasus Plus Kart Hakkında Yorumlar

Pegasus plus nedir? ve Pegasus Plus kart nedir? sorularına cevap verebildiğimi umuyorum. Her ne kadar şu anda bu kartımı ING Bank yüzünden iptal ettirmiş ve kullanmıyor olsam da bu kredi kartını kullanmanızı tavsiye ederim. Tabii kredi kartınızla bir ayda çok az bir harcama yapıyorsanız açıkçası çok da gerekli değil. Eskiden yüzde 1 uçuş puan verirken daha cazipti ama şu anda çok da cazip değil. Tabii dediğim gibi eğer ayda çok az harcama yapıyorsanız.

Pegasus Plus Kart Hakkında Kişisel Görüşüm

Başımdan geçen ve bu kartı niye iptal ettiğimi de kısaca anlatmak istiyorum. Pegasus Plus kart ile Eylül 2015’te hotels.com üzerinden Milano’daki bir hostel’de rezervasyon yaptırmıştım. Tabii kredi kartım internete, mail order’a vs. her türlü uzaktan işleme kapalıydı, bu rezervasyonu da Couchsurfing’te kalacağım insanın vazgeçmesi ihtimaline karşılık yapmıştım. Ama buna gerek kalmadı, 2 gün boyunca Couchsurfing aracılığı ile bulduğum insanda kaldım ve İstanbul’a dönünce gezi notlarını ve gezi maliyetini çıkarmak için kredi kartı hesaplarımı incelerken bir de ne göreyim; 35 Euro’luk bir işlem var. Tabii hemen müşteri hizmetlerini aradım ve harcama itirazında bulunup kredi kartımı kapatıp yenisini talep ettim. Çok kötü bir kurye ile çalışmalarından ötürü 15 gün geçmesine rağmen kartım elime geçmedi. Tabii bu sırada kredi kartının son ödeme tarihi de gelmişti. Tekrar müşteri hizmetlerini arayıp kart numaramı öğrenmek istediğimi, kredi kartı borcumu yatıracağımı söyledim ama kart numaramı veremeyeceğini söyledi ve muhakkak şubeye gidip yatırmalıymışım. Ben de sinirlenip kredi kartımı kapattırdım. Kapattırmamam için dil dökse de kabul etmedim ve kapattırıp gidip şubeden o karta ait borcumu ödedim. Harcama itirazım için 10larca mail ve aramaya yaklaşık 5 ay boyunca hiçbir cevap alamadım. Ancak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na yaptığım şikayetler sonucu cevap alabildim ve harcama itirazım 6 ay sonra ancak sonuçlandı! Şubeye gidip bu miktarı aldım fakat sonrasında da bu harcamadan kazanılan bonus puanı geri aldıkları için borçlu duruma düşmüşüm.Ve bir gün telefonuma mesaj geldi, borcunuzu ödemezseniz yasal takip başlatılacak diye. Tabii şaşırıp hemen müşteri hizmetlerini aradım ve borcumu öğrendim.Tam 4 Kuruş borcum varmış! Yine şikayet oluşturup BDDK aracılığıyla da şikayet edip “ibret-i alem olsun diye 4 kuruş için sizi mahkemeye vereceğim” dedim. Ve 10 gün sonra bu borcun silindiğine dair aradılar, yazılı belge de aldım. Diyeceğim o ki, Pegasus Plus çok başarılı bir program olsa da kredi kartında böyle durumlar oluşabiliyor.