Norwegian Havayolu Nasıl? - rotAvrupa

Norwegian Havayolu Nasıl?

Bir Norveç şirketi olan Norwegian Air, sunduğu ucuz uçak biletleri ile Norwegian Havayolu Nasıl? Sorusunu sormamıza sebep oluyor. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki şu ana kadar uçtuğum en kaliteli Low cost yani düşük maliyetli şirket kesinlikle Norwegian Air’dir.

Norwegian Havayolu Nasıl?

Norwegian Havayolu Nasıl?

Norwegian Havayolu Nasıl?

Yazıya başlamadan önce Low Cost havayolu nedir? yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bize göre Norwegian havayolu en kaliteli low cost şirketlerinden bir tanesi. Hatta Avrupa’daki en kalitelisi de diyebiliriz. Zaten üst üste 4 yıldır Avrupa’nın En İyi Low Cost firması seçiliyor.

Norwegian Air Norveç menşeili bir firmadır ve uçuşlarının çoğunluğu İskandinav ülkelerinden olur, sadece Norveç’ten değil.

Dediğimiz gibi cidden birçok normal şirketten bile iyi kalitesi var Norwegian Air’in. Hatta şöyle desek; gökyüzünde iken Wifi bağlantısı sayesinde internete girip gökyüzünden çektiğiniz fotoğrafı Instagramdan paylaşabilirsiniz.

Ve bu hizmet için para ödemenize gerek yok, wifi uçakta ücretsiz bir şekilde sunuluyor.

Norwegian Uçaklarında Bedava Wifi Sunuyor

Norwegian Uçaklarında Bedava Wifi Sunuyor


Bildiğiniz gibi Low Cost bir firma olduğu için bagaj hakkınız yok. Aslında büyük olarak tabir edilebilecek 60 litrelik sırt çantası ile de binebilirsiniz. Çok bir kontrolle karşılacağınızı söyleyemeyiz elbette yine de dikkatli olup sınırları aşmayın yoksa havaalanında 100 Euro’ya varan ücretler ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti sitesi tavsiyem => Momondo
Ucuz otel ve konaklama için önerim => Booking
Yurtdışında otel için önerim => Otel.com

Norwegian Uzak Doğu Uçuşları

Bunun yanında Uzak Doğu’ya da yine çok komik rakamlarla uçabilirsiniz. Norwegian bu uçuşlarını şu anda kullanılan en güzel uçaklardan biri olan Boeing 787 Dreamliner ile yapıyor ve bu uçak THY’nin bile filosunda bulunmuyor. Elbette paketleri dikkatle incelemelisiniz, lakin bagaj hakkınız ve ikram olmadığını düşünürseniz bu yolculuk biraz eziyet olabilir. Temel biletleri değil de bir üst kategoriye göz atmanızı öneririz.

Norwegian Bagaj Hakkı Var mı?

Norwegian’da sadece el bagajı taşıyabilirsiniz.

Norwegian Türkiye’den Uçuyor mu?

Evet, dönemsel olarak Antalya’dan Norveç’in şehirlerine direk uçuşları var.

Çok bilinmeyen bir şey de paylaşmak istiyoruz, Norwegian Air ile başta Norveç olmak üzere birçok yere Türkiye’den çok komik rakamlara ulaşabilirsiniz. Tabii, Türkiye’den kastımız Antalya 🙂 Norveç derken başkent Oslo dâhil birçok şehirden bahsediyoruz, Trondheim gibi kuzey ışıklarını görmeye gidebileceğiniz yerler de. Böyle bir amacınız varsa muhakkak Norwegian Air’in uçuşlarına Antalya çıkışlı olarak bakın. Hatta Norveç ile sınırlı kalmayıp İzlanda’ya da gidebilirsiniz. Oslo’dan aktarmalı uçuşlar da sunuyor ve İstanbul’dan gitmektense bu şekilde daha ucuza geliyor.

Norwegian İkram Var mı?

Hayır, ikram yok ama uçak içinde dilerseniz satın alabilirsiniz.

Norwegian Havayolu Nasıl?
5 (100%) 5 votes
 

Ferit Çağlar Gündüz

İnternetteki "seyahat klişeliği"ne savaş açıp Rotavrupa.com'u ucuz seyahat ve kampanya rehberi temasıyla hayata geçirdi. 26 yaşında, İTÜ mezunu, dijital medya uzmanı. Avrupa'daki tüm ülkeleri ve dünyada toplam 42 ülkeyi "işinden istifa etmeden", "(olmayan)evini arabasını satmadan" yarı zamanlı çalışarak kazandığı parayı biriktirip düşük bütçeli seyahatler ile tek başına gezdi ve gezmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Avrupa’nın Ziyaret Edilesi 9 Şirin Kasabası
Kapat