Megabus artık Flixbus'ın

Megabus artık Flixbus’ın

Megabus artık Flixbus’ın

Avrupa’da 4 TL’ye bilet almamıza olanak sağlayan Megabus artık Flixbus’ın. Bu birleşme ile birlikte neler değişecek, aldığınız bilet etkilenecek mi hemen anlatalım.

Bilindiği üzere Megabus neredeyse yere düşse dönüp bakmayacağımız paralara otobüs bileti satan bir firma ve Avrupa’da ciddi bir pazara sahipti. Son zamanlarda şirket küçülmeye gitmiş ve bazı hatlarını kaldırmış, bazı hatlarında da sefer sıklığını azaltmıştı.

Bu durum karşısında Flixbus isimli, yine Avrupa’da faaliyet gösteren ve büyüme hedefleriyle Avrupa pazarında güçlü olan yerini daha da güçlendirme niyetiyle Megabus’ı bünyesine kattı.

Flixbus yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, hali hazırda faaliyetlerini sürdüren Megabus’ın Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İtalya ve İspanya’daki çözüm ortağı olacak. Yani Flixbus adına Megabus seferleri yapacak.

2013 yılında daha verimli ve çevre dostu bir ulaşımın mümkün olduğundan yola çıkılarak kurulan Flixbus her bütçeye hitap ediyor ve şu anda Avrupa’nın en geniş ağa sahip otobüs firması olma ünvanına sahip.

1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren uygulanacak olan bu işlemle beraber Flixbus’ın mevcut ağı 20 ülkeye ulaşım imkanı sunacak.

Bu haber Rotavrupa.com kaynak gösterilmeden kullanılamaz!