Avrupa’da ucuz havayolu firmalarından biri olan Eurowings gerek kısa gerekse uzun mesafeli uçuşlarda çok ucuz uçak bileti satar. Bu yüzden de Avrupa’da ucuz havayolu şirketleri listesinde yer almayı hak etti. Eurowings Havayolu Nasıl? cevabını detaylıca hazırladığımız yazıda bulabilirsiniz.

Eurowings havayolu nasıl?

Eurowings havayolu nasıl?

Eurowings Havayolu Nasıl?

Eurowings Havayolu Nasıl? Sorunu çok aranan ama Türkçe kaynak bulmakta zorlanılan bir soru. Bu yazımızda size Eurowings Hava yolu’nun nasıl olduğunu kısaca anlatmaya çalışacağız.

  • Eurowings bir Alman hava yolu firmasıdır. Hem kısa hem de uzun menzilli uçuşlara uygun fiyatlar sunar.
  • Avrupa içinde yaklaşık 120 noktaya uçabilirken aynı zamanda Uzak Doğu ve Amerika uçuşlarını da uygun fiyatlara alabilirsiniz.
  • Çoğu low cost hava yolunda olduğu gibi bagaj hakkı vermez
  • Uçak ikramı yok, satın alabiliyorsunuz. (Kısa mesafe uçuşlar için)
  • Türkiye’den de uçuşları vardır. Artık bildiğimiz gibi Antalya olmazsa olmaz uçuş noktalarından. Yani bu şekilde Antalya’dan kendinizi direk Almanya’ya ucuza atabilirsiniz. Bunun yanında İzmir’den de Almanya’ya Eurowings ile uçabilirsiniz.
  • 2017 yılında Eurowings tüm uçaklarında internet erişimi de sunmaya başlıyor. Aldığınız bilet türüne göre ücretsiz internet de kullanabilirsiniz.

Eurowings size en kaliteli hizmeti sunmasa da bir noktadan diğer noktaya başarılı bir şekilde götürebiliyor. Uçuş yaptığı havaalanlarına baktığımızda da tam bir low cost firması olduğunu söylememiz zor olabilir çünkü genelde low cost havayollarının kullandığı şehre uzak olan ve çok bir hizmet bulunmayan havaalanlarını kullanmıyor.

Örnek vermek gerekirse Paris uçuşlarında Charles de Gaulle Havaalanı’nı kullanması bunun en büyük işareti. Paris’te genel olarak bakarsanız low cost firmaları Beauvais Havaalanı’nı kullanır ve buraya gitmek için 17 Euro gibi bir shuttle servis parası ödemeniz gerekir.

Avrupa’da faaliyet gösteren tüm  low cost havayolu firmalarının listesini  de inceleyin

Rail & Fly Nedir?

Eurowings’n de başka bir servisi Rail&Fly denilen bir şehirden Eurowings uçuşuna bineceğiniz şehre para ödeyerek, direk trende bagajınızı teslim ederek binme sistemidir. Ayrıca Lufthansa da bu sistemi kullanmaktadır.

Çok başarılı olan bu sistem size hem zaman kazandırır hem de paradan tasarruf ettirir. Genel olarak işleyiş şöyle:

Uçak biletinizi alırken ya da sonrasında Rail&Fly istediğinizi belirtip, bu hizmeti satın alıyorsunuz (Almanya için uçuşlarda kullanılamıyor).

Trene bineceğiniz yerde bagajınız varsa teslim edersiniz ve o otomatik olarak uçağa gider.

Daha detaylı bilgi ve fiyatlar için: https://www.eurowings.com/en/information/services/train-to-plane.html

Eurowings Ücret Tipleri

Eurowings kısa ve uzun mesafe için 3 farklı ücret tipi sunar. Bunların kimisinde bagaj vardır, kimisinde yoktur. Bilgi edinmek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Eurowings Kısa ve Orta Mesafe Ücret Tipleri

Bu tabloda sadece bagaj ve ikram için bilgiler verilmektedir. Geri kalanı da koltuk seçimi gibi çok da gerekli olmayan farklar.

Basic Smart Best
Bagaj Hakkı (23 KG’a kadar) YOK 1 Adet 1 Adet
İkram YOK Sandviç ve İçecek Alakart (Menüdeki birkaç farklı yemekten ve içecekten istediğini seçebilme)

Eurowings Uzun Mesafe Uçuşlarda Ücret Tipleri

Başta da belirttiğimiz gibi, Eurowings uzun menzilli uçuşlar da yapmaktadır. Bu uçuşlar için sunulan ücret tipleri aşağıdaki tabloda sunulmuştur.

Basic Smart Best
Bagaj Hakkı (23 KG’a kadar) YOK 1 Adet 2 Adet
İkram YOK Bir sıcak bir de soğuk yemek Alakart (Menüdeki birkaç farklı yemekten ve içecekten istediğini seçebilme)

Eurowings Bagaj Hakkı Var mı?

Eurowings’te en ucuz bilet seçeneğinde (Basic) bagaj hakkı yok. Ama online olarak satın almak isterseniz 15 Euro ödemeniz karşılığında 23 kg ağırlığındaki bir bagaj hakkı alabiliyorsunuz.

Eurowings Türkiye’den Uçuyor mu?

Evet, dönemsel olarak Antalya, Ankara, İzmir ve İstanbul’dan uçuşları var. Sitesinden kontrol edebilirsiniz

Eurowings uçuş noktaları

Eurowings İkram Var mı?

Hayır, en ucuz olan Basic ücret sınıfında ikram yok ama isterseniz uçak içinde satın alabilirsiniz.