Sizlere olabildiğince pek bilinmeyeni bilinse de internette çok bilgi olmayan havayolu firmaları ile ilgili tamamen tecrübelere dayanan bilgileri aktarmaya çalışıyoruz ve bunun için de bu yazımız Easyjet Havayolu Nasıl? Sorusuna cevaplar verecek. Yazıya başlamadan belirtelim, Easyjet Avrupa’daki en yaygın Low Cost yani düşük bütçeli, ucuz havayolu firmalarından birisidir.

Easyjet Havayolu Nasıl?

Easyjet Havayolu Nasıl?

Easyjet Havayolu Nasıl?

Sizi öncelikle Low Cost havayolu nedir? Yazısını okumaya davet ediyoruz. Easyjet, hem dünyada hem de Avrupa’daki en büyük low cost hava yollarından bir tanesidir. Tüm Avrupa ülkelerinde neredeyse her ülkede uçuş noktası vardır. Hatta ülkemizde bile 4 adet uçuş noktası vardır.

Bu noktalar,

  • Antalya,
  • Bodrum,
  • Dalaman
  • İzmir

Buralara da genelde dönemsel uçuşlar yapar -yaz aylarında- kendinizi Avrupa’ya da buralardan ucuza atabilirsiniz. Ama bu uçuşların neredeyse hepsi İngiltere’yedir.

Easyjet’te sadece kabin bagajı alabilirsiniz. Diğer bagaj ücretlidir.

Bizden duymuş olmayın ama çok sıkı da bir kontrol olduğuna şahit olmadık tabii abartılmadığı sürece.

www.easyjet.com

Easyjet Bagaj Hakkı Var mı?

Easyjet’te sadece el bagajı taşıyabilirsiniz.

Easyjet Türkiye’den Uçuyor mu?

Evet, dönemsel olarak Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir’den İngiltere’ye uçuşları var.

Easyjet İkram Var mı?

Hayır, ikram yok ama uçak içinde dilerseniz satın alabilirsiniz.

Easyjet’te Dikkat Edilmesi Gerekenler

Easyjet’in ucuz bir havayolu olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmamalı ve bilet satarken size sadece bir noktadan öbür noktaya götürmeye söz verdiklerini unutmayın. Böylelikle de beklentilerinizi çok yüksek tutmamış olursunuz ve bir sorun olduğunda canınız sıkılmaz.

  • Genelde el bagajlarına çok dikkat edilmez ama bu edilmeyeceği anlamına gelmez. Bu yüzden sınırları çok zorlamamalısınız.
  • Herhangi bir sorun olursa muhattap bulamazsınız.
  • Biletinizi mutlaka bastırın ya da telefonunuza barkodu kaydedin. Yoksa onlarca Euro ceza ödemek zorunda kalırsınız!
  • Uçak bileti satın alırken size bir sürü şey satmaya çalışır, hiçbirini almanıza gerek yok. Sadece bilet parasını ödemeniz yeterlidir.
  • Easyjet biletleri en ucuz kendi sitesinde oluyor genelde, Skyscanner, Momondo ya da Aerobilet gibi yerlerden kontrol ettikten sonra kendi sitesinden satın alabilirsiniz.
  • Bileti Easyjet’in kendi sitesinden alırken ekstra ücret (50 sent gibi) kredi kartı ücreti (credit card fee) yansıtabilir, normaldir. Bunu genelde Mastercard özellikli kredi kartlarında yapar. Visa debit kart kullanırsanız bu ücret kesilmez ama kartınızdan komisyon alınabilir ve bazen bu kartlar reddediliyor sistem tarafından. Bu yüzden o ücreti görmezden gelin.