Son zamanlarda şoförlü araç kiralama olarak tabir edilen sistemler çok gelişti. Careem de Orta Doğu’dan çıkan bir uygulama ve ülkemize yeni giriş yaptı. Türkiye piyasasına girişlerinin şerefine de İstanbul’da havalimanlarına ilk yolculuğunuzu bedava yapabiliyorsunuz! Bu yazıda da sizlere Careem nedir? Bedava yolculuk nasıl kazanılır? Sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Careem Istanbul'da

Careem Istanbul’da

Careem Nedir?

Careem, Uber gibi sisteme kayıtlı araçlar ile sizleri bir noktadan diğer noktaya lüks araçlar ile götüren bir şoförlü araç kiralama sistemidir. Eğer daha önce Uber kullanmadıysanız: Uber’de telefonunuzdaki uygulamayı kullanarak farklı seçeneklerde araç çağırırsınız (Vito, Mercedes E serisi vb.) ve araç sizi bulunduğunuz yerden gelip alarak şstediğiniz yere bırakır. Ödemeyi de yine uygulama üzerinden yaparsınız.

Careem şu anda çok yaygın olmasa da yakın zamanda, iyice duyuldukça iyice yaygınlaşacaktır. Eğer Etihad ya da Emirates Hava Yolları’nın sadakat programlarına kayıtlıysanız Careem uygulamasını kullanarak mil de kazanabilirsiniz.

Careem’in uyguladığı kampanya detayları şöyle:

  • Uygulamayı indirin,
  • Üye olun ve Selam promosyon kodunu girin,
  • Sabiha Gökçen ya da Atatürk Havalimanı’na ücretsiz bir şekilde seyahat edin.

Burada evden havalimanı mı yoksa havalimanından eve mi olduğu belirtilmemiş. Araç çağırmaya çalıştığımda bulamadığım için de deneyemedim. Ama büyük ihtimalle her iki yönde de ulaşım ücretsiz olarak uygulanacaktır.

Careem Güncel Promosyon İndirim Kodu

Bundan sonra bol bol size promosyon ve indirim kodu haberi vereceğim gibi duruyor. O zaman ilk Careem indirim kuponu ile başlayalım.

Careem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle aşağıdan telefonunuza uygun olan uygulamayı indirin;

app-store-icon get_it_on_google_play

Daha sonrasında “kayıt ol” seçeneğine dokunun, karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Burada kırmızı ile işaretlenen yere Selam yazın ve kayıt olun.

careem hediye kodu

Careem’e kayıt olurken Selam kodunu kullanın

Eğer daha önce kayıt olduysanız ve ilk kez kullanacaksanız yine de hediye kodu ekleyebilirsiniz. Bunun için de aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin. (telefonum İngilizce olduğu için o yüzden de yazılar İngilizce olarak gözüküyor).

  • Alınmak istediğiniz noktayı seçin ve ister gelecek zamana isterseniz de hemen, ne zaman kullanacaksanız o kısma dokunun,
  • Daha sonra karşınıza çıkan ekranın sağ alt kısmında bulunan Promosyon Kodu kısmına dokunun,
  • Karşınıza çıkan ekrana Selam yazıp kaydet tuşuna dokunun.
  • Sonrasında da Hadi! tuşuna dokunarak aracı çağırın.