Her hafta pazar günü olduğu gibi, bu hafta da sizler için yeni bir uçak bileti kampanyası Rotavrupa’da. Bu haftanın kampanyası: Budapeşte ucuz uçak bileti. Gelecek haftalarda da uçak bileti fırsatlarından haberdar olmak ve uçak bileti fırsatı olacak şehre oy kullanmak için Rotavrupa’yı Instagram, Twitter ve Facebook‘tan takip edin.

Budapeşte Ucuz Uçak Bileti (THY)

Budapeşte Ucuz Uçak Bileti (THY)

Budapeşte Ucuz Uçak Bileti

Budapeşte, hiç şüphesiz Orta Avrupa’daki hatta tüm Avrupa’daki en güzel şehirlerden bir tanesi. Gerek uzun yıllar Osmanlı himayesinde kalmış olması gerekse kendi tarihi dolayısıyla Avrupa’daki kültürel miras olarak en zengin şehirlerden bir tanesi. Eskiden 2 farklı şehir olan Buda ve Peşte’nin birleşmesiyle ortaya çıkan bu muazzam şehri kesinlikle ziyaret etmelisiniz! Budapeşte’ye en az 3 gün ayırmanızı tavsiye ediyorum.

Wizz Air Türkiye’den uçuşlarını durdurduğundan beri bu fiyatlara Macaristan’a uçak bileti bulmak çok zor!

Budapeşte düşük bütçeli seyahat için de gayet güzel bir seçenek. Hatta Budapeşte’de bedava yapılabilecek 10 aktivite yazımı da okuyabilirsiniz; gezmek para harcamak demek değildir!

 Vize Durumu:  Schengen Vizesi ya da yeşil pasaportunuz olmalı.

Macaristan’da Ne Kadar Para Harcanır?

Macaristan’da ne kadar para gerekli olduğunu internette ilk ve tek olan seyahat maliyeti hesaplama aracını kullanarak hesaplayabilirsiniz.

Örnek olarak: 3 gün, orta bütçeli seyahat ile konaklama dâhil harcayacağınız tutar: 158 Euro

Macaristan’ın para birimi: Forint (HUF)

Budapeşte Uçak Bileti

Uçak bileti detayları şu şekilde;

  • Uçuşlar Türk Hava Yolları ile gerçekleşiyor.
  • Bagaj hakkınız var
  • Uçakta ikram var

Bileti satın almak için aşağıdaki yeşil butona tıklayarak Momondo’ya gidebilir, bu sayede biletinizi alabilirsiniz. Site İngilizce ve para birimi Euro‘dur.

Momondo’dan uçak biletinin nasıl alındığını aşağıdaki videoda gösterdim.

Karşınıza çıkan kutucukta direk Go to Site kısmına tıklayarak ya da See Details kısmına tıklayıp, Tripsta’ya, Travelgenio’ya, Gotogate’e ya da Tripair’e ya da herhangi bir online seyahat acentesine (Türkçe seçeneği mevcut) giderek uçak biletinizi alabilirsiniz. (hepsi güvenilir online seyahat acenteleridir.)

Tarihler: 9 Mart Cuma, 2018 – 12 Mart Pazartesi, 2018

Fiyat: 88 Euro

Çalışanlar için de harika bir seçenek bu uçak bileti, sadece 1 gün izin alarak güzel bir tatil yapabilirsiniz. Uçuş saatleri de bol seçenekli, dilediğinizi seçebilirsiniz.

Tarihlerle biraz oynayarak benzer fiyatlara da uçak bileti bulabilirsiniz.

Budapeşte Ucuz Uçak Bileti

Budapeşte Ucuz Uçak Bileti

Budapeşte Nerede?

Budapeşte Otelleri

Budapeşte’de her bütçeye göre bir konaklama seçeneği var. Kolaylıkla orta seviyede hostel bulunabiliyor. Ya da biraz uzakta olsun ama 3 yıldızlı olsun diyorsanız aşağıdaki bağlantıdan ucuza otel ya da hostel bulabilirsiniz.