Şu sıralar nedendir bilemiyorum (aslında bazı tahminlerim var) havayolu şirketleri çok fazla kampanya yapıyorlar. Bunun da başını Türk Hava Yolları çekiyor. Açıkçası ilk kez THY’de bu kadar çok kampanyayı bir arada görüyorum. Şimdi de Belgrad ucuz uçak bileti kampanyasının detaylarını sizlere aktaracacağım.

Belgrad Ucuz Uçak Bileti

Belgrad Ucuz Uçak Bileti (Görsel: happybustravel)

Belgrad Ucuz Uçak Bileti

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a Türk Hava Yolları’nın ucuz bileti ile uçabilirsiniz. Lakin öncelikle; Belgrad pasaport kontrolü konusunda (daha doğrusu Sırbistan pasaport kontrolü konusunda) gayet katıdır. Schengen bölgesine sınır olduğu için toprakları üzerinden kaçak geçişlere izin vermemesi için Avrupa Birliği’nden milyonlarca Euro para alıyor. Bu yüzden Pasaport Kontrolünde Sorulan Sorular yazısını okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

  • Uçuşlar Türk Hava Yolları ile,
  • Bilet fiyatı gidiş-dönüş 347 TL, (THY’nin kendi sitesinde 450 TL, dilerseniz kontrol edin)
  • Sırbistan, Türkler için popüler bir yer olduğundan ötürü ucuz uçak bileti çok da bulunamıyor genelde. Daha doğrusu yılda birkaç kez, Pegasus’un kampanyası ile bulunabiliyor.
  • Vizeye ihtiyacınız yok. Sırbistan Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

Uçuşlar için aşağıda ilgilendiğiniz güzergaha tıklayarak Momondo’ya gidebilir, bu sayede biletinizi alabilirsiniz. Site İngilizce ve para birimi Avustralya Doları‘dır. Sağ üstten kolay bir şekilde TRY olarak seçip fiyatları Türk Lirası olarak görebilirsiniz.

Buradan da Momondo’ya gittiğinizde çıkan kutucukta direk Go to Site kısmına tıklayarak, Tripsta‘ya giderek uçak biletinizi alabilirsiniz. (Tripsta güvenilir online seyahat acentasıdır.)

Tarihleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. mart ve nisan aylarının çoğunda ucuz uçuş var.

Örnek Tarih: 18 Mart 2017-22 Mart 2017

Belgrad Ucuz Uçak Bileti

Belgrad Ucuz Uçak Bileti

Diğer şehirlere ucuz uçuşlar

Daha önce de yayınlamıştım, o yüzden oradan da detaylı olarak bakabilirsiniz. Neredeyse Avrupa’da birçok yere 300 TL civarında uçak bileti bulmak mümkün. Özellikle vizesiz ülkelere.

Balkanlar’a ucuz uçak bileti