//Avrupa içinde 1 Liraya Otobüs Bileti

Avrupa içinde 1 Liraya Otobüs Bileti

Avrupa içinde 1 Liraya Otobüs Bileti

Avrupa içinde 1 Liraya Otobüs Bileti

Avrupa içinde 1 Liraya Otobüs Bileti

Avrupa içinde 1 Liraya Otobüs Bileti

Avrupa içinde ucuz ulaşım konusunda otobüslerin üzerine yok, Avrupa içinde 1 liraya dâhi otobüs bileti bulabilirsiniz. Tabii bu kampanya sadece Polonya hatları için geçerli, detaylar aşağıda.

Polski Bus Nasıl?

Öncelikle Polski Bus nasıl sorusuna yanıt verelim. Polski Bus Polonya merkezli bir firma olup Avrupa içerisinde çok “saçma” denebilecek fiyatlara otobüs bileti satabilmektedir. Düşünün, 10 saatlik yolculuğa 1 TL’den bile daha az bir para ödüyorsunuz.

Nasıl low cost hava yolları varsa low cost otobüs firmaları da bulunmaktadır. Elbette ülkemizdeki gibi bir hizmet düşünmeyin. Sadece bir şoför var ve sizi bir noktadan bir noktaya götürmekle yükümlü. Bagajınızı bile kendiniz yerleştirip geri kendiniz alıyorsunuz.

Polski Bus Özellikleri

Madde madde Polski Bus’ın hangi hizmetleri sunduğuna değinelim;

 • Araç içerisinde ücretsiz wifi, kablosuz internet bağlantısı,
 • Bagaj hakkı (bu ne? demeyin. Bazı firmalar otobüste olsa bile bagaj hakkını kişi başı tek bir parça ile sınırlayabiliyor. Bu konu ile ilgili çok detaylı bir yazı hazırlıyoruz şu anda).
 • Araç içerisinde tuvalet. (Avrupa içinde otobüsler bizdeki gibi 2-3 saatte bir mola vermek için durmazlar. Genelde hepsinde tuvalet vardır ve 1 kere mola verirler)
 • Güç ünitesi (araç içinde, koltuk etraflarında prizler bulunmaktadır bunlarla elektronik aletlerinizi şarj edebilirsiniz)

Polski Bus 1 Liraya (yaklaşık 1 Zloty) Kampanyası

Polski Bus kampanyası aslında tüm otobüs hatlarında geçerli ama kimisinde çok çok sınırlı sayıda koltuk ayırdıkları için maalesef yer bulamayabiliyorsunuz. Elbette 1 Zloty de “rezervasyon ücreti” adı altında sizden ücret alınıyor. Ama bu da 75 Kuruş civarında bir ücrete karşılık geliyor.

Şu anki kampanyanın geçerli olduğu hatlar:

 • Avusturya
 • Almanya
 • Çek Cumhuriyeti
 • Macaristan
 • Slovakya
 • Polonya

Yani, size bir tüyo; Slovakya’ya uçak bileti kampanyası olarak paylaştığımız bileti alabilir, Kosice‘den Zakopane‘ye geçebilir oradan da 1 Lira’ya tüm Polonya’ya hatta Almanya’ya bile ulaşabilirsiniz.

Polski Bus Ulaşım Ağı

Bu kısımda çok bir şey söylemeden Polski Bus ulaşım ağını bulabileceğiniz görseli yerleştirip, detaylı olarak bakabileceğiniz adresi vereceğiz. Ama şunu tekrar belirtelim, seferlerinin çoğu Polonya sınırları içinde. Tabii bazı noktalar da var. Mesela Polski Bus ile Berlin’den Hamburg’a da gidebilirsiniz.

Polski Bus Ulaşım Ağı Sayfası

Avrupa içinde 1 Liraya Otobüs Bileti

polski bus ulaşım ağı

Polski Bus Otobüs Kalkış Noktaları

Bu kısım en önemli kısımlardan olabilir çünkü otobüsler Avrupa’da çok tercih edilmediğinden ötürü kalkış noktaları (Avrupa’daki otogarlar) da herkesçe bilinmeyebilir. Yine aşağıda vereceğimiz bağlantıdan, görselde gözüktüğü gibi aradığınızda size otobüslerin nereden kalktığını harita üzerinden gösteriyor ve varış noktanızdaki otobüsten ineceğiniz noktayı da yine harita üzerinde işaretliyor.

Polski Bus Kalkış ve Varış Noktaları Sayfası

Açılan sayfadan “Going from” ve “Going to” kısmında dilediğiniz şehirleri seçerek aşağıdaki gibi bir görüntü alarak bilgi edinebilirsiniz.

Avrupa içinde 1 Liraya Otobüs Bileti

polski bus kalkış noktaları

2017-01-22T01:33:49+02:0011 Mayıs, 2016|Gezi ipuçları|2 Comments

About the Author:

İnternetteki "seyahat klişeliği"ne savaş açıp Rotavrupa.com'u ucuz seyahat ve kampanya rehberi temasıyla hayata geçirdi. 28 yaşında, İTÜ mezunu, dijital iletişim ve video prodüksiyon alanında çalışıyor. Avrupa'daki tüm ülkeleri ve dünyada toplam 45 ülkeyi "işinden istifa etmeden", "evini arabasını satmadan" yarı zamanlı çalışarak kazandığı parayı biriktirip düşük bütçeli seyahatler ile tek başına gezdi ve gezmeye devam ediyor.

2 Comments

 1. Enes 16:16 de 12 Temmuz 2017 - Yanıtla

  Merhaba. Birçok yazınızda bileti önceden alarak otobüs yolculuklarınızı ucuza getirdiğinizi belirtmişsiniz. Otobüs biletlerini firmaların kendi internet sitesinden mi alıyorsunuz yoksa kullandığınız bir uygulama mı var? Ayrıca hangi otobüs firmalarını tavsiye ediyorsunuz? Alsa ve euorobus gibi firmalar pahalı mı oluyor çünkü ispanyadayken kullandığım bu firmaların fiyatıyla sizin kullandığınız firmalar arasında büyük fiyat farkı var. Şimdiden teşekkürler.

  • Ferit Çağlar Gündüz 20:28 de 12 Temmuz 2017 - Yanıtla

   Merhabalar Enes,

   Genelde önceden alınca ucuz oluyor ama yeri geldi 2 gün öncesinden de 10 saatlik yolculuğu 5 Euro’ya alabildim.

   Avrupa’daki ucuz otobüs firmaları ile ilgili detaylı bir yazı hazırlayacağım, planlarım arasında. Ama Hello bus, flixbus, Polskibus ve Postbus önerebileceğim firmalar.

   En yakın zamanda da detaylı yazıyı hazırlamış olurum, lütfen takipte kal

Siz de fikrinizi belirtin