Uzun zamandır benim de gitmek istediğim fakat gidemediğim İzlanda’ya güzel bir uçuş fırsatı buldum, hem de alternatifli. Euro 4 Lira seviyesindeyken bu fiyatlar gerçekten çok iyi. İzlanda ucuz uçak bileti bulmak cidden zor. Yazının devamında tüm yönleriyle uçak bileti kampanyasını anlatıyorum. İzlanda’ya en ucuz nasıl gidilir? diye soruyorsanız doğru yerdesiniz 🙂

İzlanda Ucuz Uçak Bileti

İzlanda Ucuz Uçak Bileti

Genel Bilgiler

Ülke: İzlanda

Vize Durumu: Schengen Vizesi gerekli. (Yeşil pasaporta vizesiz)

Para Birimi: İzlanda Kronu

Günlük yeme-içme masrafı: 20 Euro (düşük bütçe), 100 Euro (orta üstü restoranlarda 3 öğün yemek)

Günlük konaklama masrafı: 25 Euro (Hostel), 80 Euro (3 yıldızlı otel)

Hangi para birimi ile gidilmeli? Euro

Genel olarak ucuz mu? Hayır. Avrupa’daki en pahalı ülkelerden bir tanesi.

İzlanda’ya giderken kesinlikle yanınızda en az bir kişiyle gidin ve araba kiralayın. Araba kiraları günlük 30 Euro’dan başlıyor. Bu sayede birkaç gece arabada yatıp ucuza gezebilirsiniz. Yoksa bütçenizi sarsar maalesef.

İzlanda Ucuz Uçak Bileti

İki tane alternatif var. Bir tanesi Amsterdam üzerinden gitmek (ve hatta orada birkaç gün kalmak) diğeri ise Almanya üzerinden 2-3 saatlik aktarmalı uçuşla gitmek. Fiyatlar hemen hemen aynı.

Amsterdam Üzerinden İzlanda

Bana bu uçuşlardan hangisini tercih edeceğimi sorsanız bu uçuş derim. Çünkü hem Amsterdam’da zaman geçirmek için iyi olur hem de az da olsa biraz daha ucuz. Hatta Pegasus’un vereceği uçuş puan düşünüldüğünde daha iyi.

Tarihler ile çok oynamak mümkün değil maalesef. Ama dinamik yapıda olduğu için her an değişebilir, yine de sizin için uygun uçuşu kontrol edebilirsiniz.

İstanbul-Amsterdam Ucuz Uçak Bileti

Bugün sosyal medya hesaplarından duyurduğum gibi şu anda Pegasus’un Avrupa hatlarında yüzde 30 indirim var. Bu sayede gerçekten ucuza geliyor biletler.

Hatta isterseniz dönüşte de Amsterdam’dan değil, başka bir ülkeden de dönebilirsiniz.

Tarih: 14 Mayıs Gidiş, 24 Mayıs 2017 dönüş.

Bilet fiyatı: 288 TL

Bileti Pegasus’un mobil uygulamasından almalısınız. Son aşamada indirim düşecek. Bagaj hakkınız yok. Sadece el bagajı alabilirsiniz.

Amsterdam Ucuz Bilet

Amsterdam Ucuz Bilet

Amsterdam-İzlanda Ucuz Uçak Bileti

Amsterdam’da 3 gün takıldıktan sonra da Wowair’in uçuşuyla İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e uçabilirsiniz.

Tarih: 17 Mayıs gidiş, 23 Mayıs 2017 dönüş.

Bilet Fiyatı: 415 TL

Bileti aşağıdaki bağlantıdan satın alabilirsiniz. Bagaj hakkınız yok. Sadece el bagajı alabilirsiniz.

izlanda ucuz uçak bileti

izlanda ucuz uçak bileti

Uçuşlar için aşağıda ilgilendiğiniz güzergaha tıklayarak Momondo’ya gidebilir, bu sayede biletinizi alabilirsiniz. Site İngilizce ve para birimi Avustralya Doları‘dır. Sağ üstten kolay bir şekilde TRY olarak seçip fiyatları Türk Lirası olarak görebilirsiniz.

Buradan da Momondo’ya gittiğinizde çıkan kutucukta direk Go to Site kısmına tıklayarak, Edreams‘e giderek uçak biletinizi alabilirsiniz. (Edreams güvenilir online seyahat acentasıdır.)

Aktarmalı İzlanda Uçuşu

Eğer ben Amsterdam’a gitmek istemiyorum, direk İzlanda’ya gitmek istiyorum diyorsanız, hay hay! Ona da verecek bir cevabım ve gösterecek bir uçak bileti kampanyam var 🙂

Yine aşağıdaki bağlantıdan Reykjavik’e Frankfurt aktarmalı olarak Lufthansa ile gidebilirsiniz.

Tarih: 4 Mayıs gidiş, 11 Mayıs 2017 dönüş. Ama tarihle oynayabilirsiniz biraz daha. Fiyat çok değişmiyor.

Bilet fiyatı: 741 TL

Miles and Smiles üyeliğiniz varsa Lufthansa uçuşlarında da mil kazanabilirsiniz.

Aktarmalı İzlanda Uçak Bileti

Aktarmalı İzlanda Uçak Bileti

Uçuşlar için aşağıda ilgilendiğiniz güzergaha tıklayarak Momondo’ya gidebilir, bu sayede biletinizi alabilirsiniz. Site İngilizce ve para birimi Avustralya Doları‘dır. Sağ üstten kolay bir şekilde TRY olarak seçip fiyatları Türk Lirası olarak görebilirsiniz.

Buradan da Momondo’ya gittiğinizde çıkan kutucukta direk Go to Site kısmına tıklayarak, Tripsta‘ya giderek uçak biletinizi alabilirsiniz. (Tripsta güvenilir online seyahat acentasıdır.)

İzlanda nasıl ucuza gezilir?

  • Danaya girer gibi 3-4 kişi bir araba kiralayıp, arabada yatın.
  • Couchsurfing kullanın
  • Yanınıza kalın kıyafetler de alın. Her mevsim üşüyebilirsiniz ve oradan alacağınız bir mont size 200-300 Euro’ya patlayabilir.
  • Süpermarketlerden alışveriş yapıp bunları yiyin