Avrupa’da ucuz havayolu şirketleri listesinde de belirttiğimiz gibi Airbaltic de Avrupa’daki bu ucuz havayolu firmalarından biri. İsminden de anlaşılabileceği gibi genellikle Baltık Devletleri olarak tabir edilen ülkelerden biri olan Letonya merkezli bir havayolu şirketidir. Sizlere aşırı ucuz uçuşlar sunmasa da özellikle yaptığı kampanyalarda 10 Euro gibi fiyatlara bilet bulunabilecek güzel bir şirkettir. Aşağıda Airbaltic Havayolu Nasıl?Airbaltic bagaj hakkı gibi detayları sizlerle paylaştık.

Airbaltic Havayolu Nasıl?

Airbaltic Havayolu Nasıl?

Airbaltic Havayolu Nasıl?

Airbaltic şirketi ile ilgili internette bilgi bulmak biraz zordur. Çünkü hem çok popüler bir firma değil hem de uçuş ağı kısıtlı. Bu yazımızda size Airbaltic Hava Yolu’nun nasıl olduğunu kısaca anlatmaya çalışacağız.

  • Airbaltic isminde de anlaşılacağı gibi başta Baltık ülkesi olarak tabir edilen ülkelerden çoğu Avrupa ülkesine uçmak mümkündür.
  • 3 adet hub denilen ana uçuş noktası vardır. Bunlar; Riga, Tallin ve Vilnius’tur. Avrupa’nın herhangi bir yerinden bu üç ülkeye ulaşmak için kullanmanız sizi ucuza seyahat ettirecektir.

Airbaltic Bagaj Hakkı Var mı?

Hayır, Airbaltic’te bagaj hakkı yok. Sadece el bagajı ile uçağa binebilirsiniz. Bagaj ölçüleri ise 55x40x20 cm boyutlarında olmalıdır. Bunun yanında bir adet de kişisel eşya çantası taşıyabilirsiniz. Bu da fotoğraf çantası, laptop çantası gibi ufak çantalardır. Bunun da boyutu 30x40x10 cm olarak belirlenmiş.

Air Baltic Bagaj Hakkı

Air Baltic Bagaj Hakkı (Görsel: airbaltic.com)

Kişisel görüş: öyle aman aman bir kontrol yok, bu boyutlardan biraz daha büyük çantanız varsa da ücret ödemeden kabine alabileceğinizi düşünüyorum. Ama yine de ihtiyatlı olmanızda fayda var, herhangi bir sorun karşısında sorumluluğun sizde olduğunu hatırlatayım 🙂

Airbaltic Türkiye’den Uçuyor mu?

Hayır, şu an için Türkiye’ye Airbaltic’in bir uçuşu yok.

Airbaltic İkram Var mı?

Hayır, ikram yok ama uçak içinde satın alabilirsiniz.

Airbaltic Bilet Değişimi ya da Bilet İptali

Herhangi bir sebepten bilet değişimi ya da bilet iptali yapmanız gerekiyorsa bunu internet üzerinden, PNR numaranızla yapabilirsiniz. Ama büyük ihtimalle değiştireceğiniz bilet, yeni almaktan daha pahalı olacaktır.

Airbaltic Uçuş Noktaları

Airbaltic’in 26 Ağustos 2016 tarihi itibariyle Riga, Tallinn ve Vilnius’tan gerçekleştirdiği 27 şehre direkt uçuş bulunmaktadır. Uçuş noktalarının interaktif haritasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.